رژیم لاغری سریع

چه تأثیرات خارجی بر بیماری عروق کرونر تأثیر می گذارد؟

بیماری عروق کرونر یا بیماری قلبی در اثر برخی عوامل ایجاد می شود. این را می توان به دلایل سبک زندگی، ژنتیک و پزشکی نسبت داد. به جز دلایل ژنتیکی، می توانید وضعیت قلب خود را کنترل کنید و می توانید وضعیت را بهبود یا بدتر کنید. اگر علاقه مند به بهبود وضعیت خود هستید، مهم است که ابتدا از عوامل خطر بیماری عروق کرونر آگاه باشید. اغلب اوقات، می توان آنها را کنترل کرد و با یک سبک زندگی منظم، خطرات را کاهش داد.

عوامل شخصی

طبق آمار، مردان بیشتر در معرض حملات قلبی هستند. اگرچه زنانی هستند که به بیماری عروق کرونر نیز مبتلا هستند، اما بیشتر آنها بالای ۵۵ سال سن دارند. مردان ۶۵ ساله و بالاتر بیشتر در معرض ابتلا به بیماری قلبی هستند. از نظر پیشینه نژادی یا قومیتی، سیاهپوستان بیشتر در معرض ابتلا به فشار خون هستند.

با دانستن این موضوع، اگر در گروه پرخطر قرار می گیرید، مهم است که در مورد رژیم غذایی و سبک زندگی خود نظم بیشتری داشته باشید.

عوامل سبک زندگی

سیگار باعث افزایش خطر بیماری عروق کرونر می شود. در واقع بالاترین عامل خطر نه تنها برای این بیماری بلکه حتی برای سایر بیماری های مزمن جدی مانند سرطان و سکته مغزی است. نوشیدن بیش از حد الکل نیز یک خطر بزرگ است و با نوشیدن کنترل نشده، وضعیت می تواند حتی بدتر شود. علاوه بر این، عادت به رژیم غذایی سرشار از چربی و کلسترول، خطر ابتلا به عفونت را افزایش می دهد.

DNA

نیازی به گفتن نیست، زمانی که یک نژاد خانوادگی سابقه بیماری قلبی داشته باشد، روند این است که این بیماری به نسل های مختلف منتقل می شود. بنابراین، مهم است که تاریخچه بیماری خانواده خود را بدانید. با این اطلاعات، می توانید اقدامات احتیاطی را برای کاهش خطر ابتلا به بیماری مخوف عروق کرونر انجام دهید.

عوامل پزشکی

شرایط پزشکی موجود می تواند بر بروز بیماری قلبی تأثیر بگذارد. شایع ترین بیماری ها فشار خون بالا، تب روماتیسمی، دیابت، چربی خون بالا و بیماری های مادرزادی قلبی هستند. اگر این وضعیت کنترل نشود، احتمال ابتلا به بیماری عروق کرونر در افراد مبتلا به این شرایط بیشتر است.

اگر نظم و انضباط لازم را در رژیم غذایی و سبک زندگی خود داشته باشید، می توان از بیماری عروق کرونر جلوگیری کرد. انجام ورزش و عادات غذایی سالم بسیار آسان است، با این حال بسیاری از افراد به دلیل جدی نگرفتن این شرایط از اجرای آنها ناتوان هستند.

سطح آگاهی از عوامل خطر بالا نیست و قبل از برداشتن گام های صحیح، گاهی دیر است – بیماری قبلاً ایجاد شده است و اصلاح یا درمان آن ممکن است دشوارتر شود.

مثل همیشه، پیشگیری بهتر از درمان است. شناسایی و ارزیابی عوامل خطر و انجام کاری در مورد این خطرات می تواند به نجات فرد از ابتلا به بیماری عروق کرونر کمک کند، که می تواند منجر به مشکلات بزرگ تری در آینده شود.

همچنین، سطح استرس باید در نظر گرفته شود، زیرا آنها همچنین به بیماری عروق کرونر کمک می کنند. بنابراین داشتن یک زندگی متعادل با نیازهای منظم جسمی، عاطفی، روحی، فکری و روانی می تواند شما را از خطرات این بیماری هولناک رها کند. او هرگز انتخاب نمی کند که چه کسی قربانی شود. با یک زندگی بدون انضباط، چه جوان و چه پیر، سیاه یا سفید، مرد یا زن، لاغر یا چاق، بیماری عروق کرونر ممکن است وجود داشته باشد. بنابراین مهم است که سبک زندگی خود را بررسی کنید و شروع به کاهش خطر کنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر