چهل کلاغ به نام ویروس آنفولانزای گوجه فرنگی – شما آنلاین هستید


کلاغی به نام ویروس آنفولانزای گوجه فرنگی
کلاغی به نام ویروس آنفولانزای گوجه فرنگی

محققان معتقدند هنوز خیلی زود است که گزارش‌هایی مبنی بر «آنفولانزای گوجه‌فرنگی» از هند به‌عنوان یک ویروس جدید اعلام کنیم. حالا معلوم می شود که «آنفولانزای گوجه فرنگی» چیز جدیدی نیست. حداقل ۱۵ سال است که به شکلی وجود داشته است و احتمالاً فقط یک تظاهر نسبتاً جدید از یک ویروس رایج دوران کودکی است. در تاریخ ۱۷ […]

محققان معتقدند هنوز خیلی زود است که گزارش‌هایی مبنی بر «آنفولانزای گوجه‌فرنگی» از هند به‌عنوان یک ویروس جدید اعلام کنیم.
حالا معلوم می شود که «آنفولانزای گوجه فرنگی» چیز جدیدی نیست. حداقل ۱۵ سال است که به شکلی وجود داشته است و احتمالاً فقط یک تظاهر نسبتاً جدید از یک ویروس رایج دوران کودکی است.
در ۱۷ آگوست گزارشی در The Lancet Respiratory Medicine منتشر شد.
این گزارش با عنوان “شیوع آنفولانزای گوجه فرنگی در هند”، ظهور احتمالی یک “ویروس جدید” را با ۸۲ کودک که از اوایل ماه مه تا اواخر جولای از این بیماری مرموز رنج می برند، گزارش کرده است.
محققی گفت: چگونه یک ویروس جدید و نوظهور و در عین حال بومی باشد؟
این گزارش در ادامه آنفولانزای گوجه فرنگی را بیماری مشابه COVID-19 توصیف کرد. علائم تب، خستگی و بدن درد را نشان می‌دهد، اما تاول‌های بزرگ و دردناکی که می‌تواند به اندازه گوجه‌فرنگی باشد را نیز نشان می‌دهد. از این رو آنفولانزای گوجه فرنگی نامیده می شود.
با این حال، هیچ داده آزمایشگاهی واقعی برای حمایت از این پیشنهاد ارائه نشده است و مرجع اصلی “آنفولانزای گوجه فرنگی” که در گزارش ذکر شده است، داده های خبری یک وب سایت محلی هندی بود.
این نوع گزارش‌های مجلات، اگرچه در مجلاتی مانند The Lancet یافت می‌شوند، اما توسط همتایان بررسی نمی‌شوند.
آنها بدون هیچ نظارتی منتشر می شوند و اغلب به عنوان زنگ خطر ارزشمندی برای دانشمندان دیگر عمل می کنند و مواردی را که شایسته بررسی دقیق تر هستند برجسته می کنند.
اما در دنیای پسا کووید، اخبار مربوط به یک «ویروس جدید» بالقوه نمی‌تواند برای چندین هفته بدون واکنش کارشناسان ادامه یابد تا اینکه دانشمندان واقعاً این پیشنهاد را تأیید کنند.
در عرض چند روز، این داستان با صدها مقاله تقویت شد و آنفولانزای گوجه فرنگی بر اساس این مکاتبات بدون هیچ مدرک آزمایشگاهی واقعی به واقعیت تبدیل شد.
عناوین مجله‌ها «هند و شیوع ویروس نادر آنفلوانزای گوجه‌فرنگی» را اعلام کردند و رسانه‌های دیگر هشدار دادند که ممکن است یک «بیماری مرموز جدید» کشور شما را درگیر کند و فرزندانتان را مبتلا کند.
با گسترش این داستان هذلولی، برخی از محققان شروع به زیر سوال بردن صحت این گزارش های تحقیقاتی اولیه کردند.
گیدئون مایروویتز-کاتز، اپیدمیولوژیست استرالیایی، به سرعت پاسخی به این گزارش داد و استدلال کرد که هیچ مدرکی مبنی بر اینکه بیماری در هند توسط ویروس جدید ایجاد شده است وجود ندارد و به نظر می رسد چرخه خبری فعلی بیشتر بر اساس “هوای گرم” است. است.
Meyerowitz-Katz توضیح داد که تمام اخبار اساساً بر اساس گزارش های موردی از مقامات دولتی است که شیوع چیزی را که ظاهراً در محلی “آنفولانزای گوجه فرنگی” نامیده می شود، توصیف می کند.
نویسندگان هیچ مدرکی مبنی بر اینکه واقعاً یک ویروس است ارائه نمی‌کنند، و این احتمال را افزایش می‌دهد که عامل بیماری‌زای دیگری باعث ایجاد بثورات شود.
Meyerowitz-Katz و سایر محققان به سرعت به گزارش آنفولانزای گوجه فرنگی که دو روز پس از مکاتبات The Lancet در مجله بیماری های عفونی کودکان منتشر شد، پاسخ دادند.
پاسخ یک تیم تحقیقاتی بیماری های عفونی در بریتانیا دو مورد مشکوک به “آنفولانزای گوجه فرنگی” را گزارش کرد.
دو کودک، یک پسر پنج ساله و یک دختر ۱۳ ماهه، یک هفته پس از بازگشت از تعطیلات خانوادگی در کرالا، هند، دچار علائم مرموز “آنفولانزای گوجه فرنگی” شدند.
آزمایشات آزمایشگاهی نشان داد که کودک ویروس مرموز جدید ندارد. اما آنها در واقع به یک انتروویروس رایج دوران کودکی به نام Coxsackie A16 آلوده شده بودند.
سارا پیت، میکروبیولوژیست در مصاحبه توضیح داد که Coxsackie A16 باعث بیماری دست، پا و دهان (HFMD) می شود. چون بیمار روی کف دست، کف پا و دهانش تاول دارد. بنابراین به نظر می رسد آنفولانزای گوجه فرنگی در واقع HFMD است. آنفولانزا نیست، ربطی به گوجه فرنگی ندارد و اصلاً بیماری جدیدی نیست.
محققان بریتانیایی نشان داده‌اند که گونه‌های خاصی از ویروس منحصر به فرد نیستند.
آزمایش ژنومی نمونه ویروس را با سویه Coxsackie A16 که قبلاً یک دهه پیش در چین شناسایی شده بود، مرتبط کرد.
«داده‌های بریتانیا شواهد کافی برای ایجاد تردید دانشمندان منطقی در مورد ادعای «آنفولانزای گوجه‌فرنگی» است، و شاید مهم‌تر این واقعیت ساده باشد که اصطلاحات «آنفولانزای گوجه‌فرنگی» و «تب گوجه‌فرنگی» مدت‌هاست که در هند برای اشاره به این بیماری استفاده می‌شود. بیماری، گفت: کاتز. برای شیوع بیماری های غیر قابل توضیح استفاده می شود.
به عنوان مثال، در سال ۲۰۰۷، چندین هزار نفر در کرالا به یک بیماری مرموز مبتلا شدند که بعدها “تب گوجه فرنگی” نامیده شد. علائم عبارتند از تب، بثورات پوستی و “زخم های گوجه فرنگی، به ویژه در دست ها و پاها که مایع ترشح می کند.”
در طول این شیوع مرموز، این بیماری به دلیل عفونت قبلی با یک ویروس منتقله از پشه به نام چیکونگونیا مشکوک به یک بیماری پس از ویروس بود.
این فرضیه وجود دارد که بیماری «تب گوجه‌فرنگی» می‌تواند پیامد یک عفونت ویروسی قبلی باشد و اکنون، برخی از محققان حدس می‌زنند که این موج «آنفولانزای گوجه‌فرنگی» می‌تواند با COVID-19 مرتبط باشد.
سارا پیت می‌گوید ویروس‌ها از زمان شروع همه‌گیری کووید-۱۹، از شیوع هپاتیت در کودکان در سال گذشته تا شیوع اخیر جهانی آبله میمون، رفتار عجیبی داشته‌اند.
اشلی کویگلی، دستیار تحقیقاتی امنیت زیستی جهانی در موسسه کربی، گفت که سیستم نظارت بر اپیدمی مبتنی بر هوش مصنوعی تیمش سیگنال‌هایی از فعالیت غیرمعمول بیماری در هند را دریافت کرده است، اما این بدان معنا نیست که آنفولانزای گوجه‌فرنگی یک ویروس است. این جدیده.
برعکس، عفونت SARS-CoV-2 ممکن است سیستم ایمنی را ضعیف کرده باشد به طوری که ویروس موجود می تواند خود را به روش های جدید یا غیر معمول نشان دهد.
با توجه به همه‌گیری COVID-19، افزایش هوشیاری و نظارت و تکنیک‌های گزارش‌دهی پیشرفته ممکن است تعداد عفونت‌ها را افزایش دهد، با این حال، اثرات طولانی‌مدت COVID-19 ممکن است باعث افزایش بیماری در افرادی شود که دارای نقص ایمنی هستند.
منبع: سایت نیواطلس