چرا ماهی برای شما مفید است؟ – برخی از دلایل را بیاموزید

انسان هزاران سال است که ماهی می خورد و ماهی ها با کاهش عوارض آرتریت و کاهش تعداد افرادی که از آسم رنج می برند جبران کرده اند.

کمک به پیشگیری از حملات قلبی و حفظ آمادگی ذهنی مغز. شما متوجه نشدید که ماهی چقدر برای انسان مفید است، نه؟

چرا ماهی برای شما مفید است؟ ببینید، ماهی سرشار از اسیدهای چرب ضروری به نام امگا ۳ است. دو اسید چرب برجسته DHA و EPA هستند.

DHA در مقادیر زیادی توسط مغز ما استفاده می شود. در واقع مغز از حدود سی درصد اسیدهای چرب DHA تشکیل شده است. هدف از این چربی های DHA حفظ سلامت ذهنی مغز است. تا زمانی که چربی های DHA بالا بمانند، ما از استرس عاطفی یا هیچ بیماری روانی دیگری رنج نخواهیم برد.

اما حواستان باشد که اگر این میزان چربی کاهش یابد، ما دچار آن بیماری خواهیم شد.

چرا ماهی برای شما مفید است؟ اشاره کردم که ماهی به کاهش اثرات آرتریت کمک می کند.

خب، شرکتی در نیوزلند وجود دارد که تیم تحقیقاتی آن مکمل روغن ماهی امگا ۳ را تولید کرده است که دارای خواص ضدالتهابی دو برابر سایر روغن های بسیار غلیظ است.

این روغن از طرف افرادی که آن را مصرف می کنند، مورد بررسی قرار می گیرد. آنها می گویند که به کاهش تورم و درد اغلب مرتبط با آرتریت روماتوئید کمک می کند.

چربی های EPA به کاهش اثرات آسم کمک می کنند. در واقع، کارشناسان می گویند کودکان خردسالی که چندین وعده غذایی در هفته ماهی های چرب می خورند، نسبت به کودکانی که به ندرت چنین ماهی می خورند، کمتر به آسم مبتلا می شوند.

آنها می گویند که EPA به جلوگیری از ملتهب شدن لوله های برونش کمک می کند. برخی از متخصصان در حال درمان بیماران مبتلا به آسم با روغن ماهی هستند که نتایج خوبی به همراه دارد.

چرا روغن ماهی برای شما مفید است؟ آیا می‌دانستید که چربی‌های DHA و EPA به یکدیگر متصل می‌شوند تا از ابتلا به بیماری‌های قلبی جلوگیری کنند. و ضرب المثلی وجود دارد که فقط وجود روغن ماهی به تقویت سیستم الکتریکی قلب کمک می کند، این به جلوگیری از اختلالات ریتم قلب کمک می کند.

یک چیز دیگر وجود دارد که باید از آن آگاه باشید و آن این است که روغن ماهی یک رقیق کننده طبیعی خون است.

در حالی که این در برخی موارد خوب است، اگر از یک نوع داروی نسخه‌ای برای رقیق کردن خون خود استفاده می‌کنید، باید قبل از شروع مصرف مکمل‌های روغن ماهی با پزشک خود مشورت کنید.

امیدوارم این مقاله در مورد اینکه چرا روغن ماهی برای شما مفید است برای شما مفید بوده باشد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر