پیشرفته ترین پای مصنوعی جهان ساخته شد – شما آنلاین هستید


پیشرفته ترین پای مصنوعی جهان ساخته شده است
پیشرفته ترین پای مصنوعی جهان ساخته شده است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از Interesting Engineering، در همین راستا شرکت اتوباک، بزرگترین تولیدکننده پروتز در جهان اعلام کرده است که برای ارائه جهانی این پروژه با آنها همکاری خواهد کرد. توییتر رسمی دانشگاه اعلام کرد: “آزمایشگاه مهندسی بیونیک” ما “پای بیونیک یوتا” را ایجاد کرده ایم که پیشرفته ترین پای بیونیک است. […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از Interesting Engineering، در همین راستا شرکت اتوباک، بزرگترین تولیدکننده پروتز در جهان اعلام کرده است که برای ارائه جهانی این پروژه با آنها همکاری خواهد کرد.
توییتر رسمی دانشگاه اعلام کرد: “آزمایشگاه مهندسی بیونیک” ما “پای بیونیک یوتا” را ایجاد کرده ایم که پیشرفته ترین پای بیونیک در جهان است. ما در حال حاضر با تولید کنندگان برجسته پروتز در جهان همکاری می کنیم تا این پروتزها را در اختیار مردم قرار دهیم.
توماسو لنزی، استادیار دانشکده مهندسی مکانیک و مدیر آزمایشگاه مهندسی بیونیک دانشگاه گفت: هدف ما از این همکاری، ترویج و تلفیق فناوری‌های جدید مانند رباتیک، هوش مصنوعی، مهندسی عصبی با فرآیندهای تولید، خدمات پزشکی و مراقبت از بیمار است. . ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که فناوری های جدید با سرعت بالا از آزمایشگاه به بازار آورده می شوند.
پای بیونیک یوتا موتورها، پردازنده‌ها و هوش مصنوعی پیشرفته را ترکیب می‌کند تا به افراد قطع عضو اجازه می‌دهد تا مانند افراد عادی قدرت انجام فعالیت‌ها را داشته باشند.
افراد قطع عضو برای حرکت دادن بالاتنه خود با کمک پروتز به پای سالم خود تکیه می کنند که این خود چالش برانگیز است. اما با کمک پای بیونیک یوتا، این فرآیند آسان تر می شود زیرا پروتز قدرت بیشتری برای تسهیل حرکت دارد.
لنزی گفت: اگر فرد سریع حرکت کند، پروتز جدید نیز به سرعت حرکت می کند و به او انرژی می دهد یا به طور خودکار اندازه پله های پله را تنظیم می کند یا می تواند به فرد کمک کند راحت تر از روی پله راه برود. موانع گذشت.
این پروتز مجهز به حسگرهای گشتاور و نیرو است که مخصوص آن طراحی شده است. علاوه بر این در پاهای مصنوعی از سنسورهای سرعت و ژیروسکوپ نیز استفاده می شود. این حسگرها به یک پردازنده کامپیوتری متصل هستند که داده های به دست آمده را به حرکات در مفصل مصنوعی تبدیل می کند.
پای مصنوعی بر اساس داده‌های واقعی نیرو را به موتور کمک می‌کند و در نتیجه به کاربر کمک می‌کند راه برود، بایستد، از پله‌ها بالا و پایین برود یا بر موانع غلبه کند.
سیستم انتقال هوشمند پای مصنوعی، موتورهای الکتریکی را به مفاصل ربات متصل می کند. این سیستم پیشرفته فعالیت هر مفصل را بهبود می بخشد.