پروژه های گردشگری خلخال کم است


پروژه های گردشگری خلخال کم است

فصل گردشگری و سفر سپری شده اما طرح های جدید گردشگری در منطقه هنوز نهایی نشده است و نقاط گردشگری موجود نیز نیازمند توجه و توجه است.

منطقه خلخال و کوثر در سه ماه تابستان بیش از هر ماه و فصل دیگری پذیرای گردشگران و مسافران زیادی است.

و خلخال و کوثر که از صنعت و کارخانه بهره چندانی نمی برند، از تنها مزیت مهم خود یعنی گردشگری نهایت بهره را نمی برند و با وجود پتانسیلی که این منطقه دارد، متأسفانه پس از سال ها سرنوشتی کلان پیدا می کند. پروژه های گردشگری منطقه مانند پل ملنگ ازناو و بیله دیر و مجتمع گردشگری رغیب و هتل ازناو و… در هاله ای از گمنامی است.

همچنین چشمه های آبگرم کوثر که بزرگترین واحد آب درمانی و معدنی در جنوب استان است چند روزی است که به روی گردشگران و بازدیدکنندگان بسته شده است.

حیف است که در این سال ها نه تنها اقدامات جدی و عملی در زمینه راه اندازی طرح های مهم گردشگری در منطقه صورت نگرفته است، بلکه مکان های گردشگری موجود و طبیعی منطقه مانند امامزاده عبدالله کلور، گردشگر ازناو نیز وجود دارد. جاذبه‌ها، جاذبه‌های گردشگری بیله دیر… و آن پارک‌ها و باغ‌ها از نظر امکانات اضافی مانند سرویس بهداشتی و غیره کمبود دارند و نیاز به مراقبت و نگهداری بیشتری دارند. چرا که تفرجگاه ها و پارک ها و باغ ها نمایشگاه و نماد خوبی است از اینکه مسئولان هر منطقه چقدر به مسافران و گردشگران توجه دارند و تا چه اندازه برای جلب رضایت گردشگران و گردشگران تلاش می کنند و لحظات و خاطرات خوشی را برای آنها رقم می زنند.

همچنین با توجه به وجود تعداد زیادی روستای هدف گردشگری در منطقه، گردشگری روستایی و بوم گردی باید مورد توجه جدی قرار گیرد و می تواند برند خوبی برای گردشگری منطقه باشد.