پرونده تیم ملی تکواندو ایران بسته شد/ ناکامی قدمی و حذف مومن زاده – شما آنلاین


پرونده تیم ملی تکواندو ایران بسته شد/ ناکامی قدمی و حذف مومن زاده
پرونده تیم ملی تکواندو ایران بسته شد/ ناکامی قدمی و حذف مومن زاده

به گزارش خبرنگار مهر، بیست و پنجمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی جهان که دوشنبه ۲ آبان ماه به میزبانی مکزیک با حضور تکواندوکاران ۱۲۰ کشور در سالن متروپولیتن گوادالاخارا برگزار شد، با درگیری دو تیم ملی کشورمان به پایان رسید. تیم ملی کشورمان در آخرین روز این مسابقات دو نماینده مهلا داشت […]

به گزارش خبرنگار مهر، بیست و پنجمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی جهان که دوشنبه ۲ آبان ماه به میزبانی مکزیک با حضور تکواندوکاران ۱۲۰ کشور در سالن متروپولیتن گوادالاخارا برگزار شد، با درگیری دو تیم ملی کشورمان به پایان رسید.
تیم ملی کشورمان در آخرین روز این رقابت ها دو نماینده دارد که مهلا مومن زاده در وزن منهای ۴۶ کیلوگرم در دور نخست در جدال با «سان هوانگ» از چین تایپه قرار گرفت و در دور نخست با ۶ بریک پیروز شد. دو دور بعد با نتیجه ۵. ۴ و ۵ بر یک شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت.
در وزن منهای ۵۸ کیلوگرم حسین لطفی نماینده کشورمان است که کار خود را با برتری ۲ بر صفر و با نتایج ۹ بر ۱ و ۱۲ بر صفر مقابل “دیوید فونتس” از گواتمالا آغاز کرد و سپس در مبارزه ای برتر قهرمان شد. “آدرین ویسنته” قهرمان اسپانیا را ۲-۱ شکست داد. او دور اول را ۳ بر ۱ به حریف خود واگذار کرد اما در دو راند متوالی ۲۰ بر ۱۳ و ۱۵ بر ۸ پیروز شد و سپس مقابل “عمر لکال” از مراکش با نتایج ۱۰ بر ۱۰ و ۹ بر ۲ پیروز شد. به مرحله یک چهارم نهایی رسیده است.
لطفی در این مرحله و در حرکتی برای کسب مدال، مقابل «محمد خلیل جندابی» دارنده مدال نقره المپیک و سه رنکینگ جهانی از تونس، ۲ بر صفر (۳ بر یک و ۸ بر ۶) شکست خورد و از کسب مدال بازماند. .
بدین ترتیب تیم ملی تکواندو ایران با سه مدال برنز رضا کلهر در وزن ۶۸- کیلوگرم، مهران حشرداری در وزن ۸۰- کیلوگرم و سجاد مردانی در وزن ۸۷+ کیلوگرم به کار خود در این مسابقات پایان داد.
مهدی حاجی موسایی، متین رضایی، ابوالفضل عباسی، غزل سلطانی، ناهید کیانی، نرگس میرنواللهی، زینب اسماعیلی و اکرم خدابنده نیز از دور مسابقات کنار رفتند.
جدول رده بندی تیم های این رقابت ها در پایان رقابت های امروز مشخص می شود.
هدایت تیم ملی تکواندو بانوان با سرمربیگری مینو مداح. ندا زارع و مهروز ساعی به عنوان مربی او را همراهی می کردند. در گروه مردان بیژن مقانلو سرمربی و مسعود حاجی زواره و نعیما خواجوی مربیان تیم ملی هستند.