پاموکاله; محبوب ترین جاذبه های ترکیه


پاموکالا در زبان ترکی به معنی کاخ پنبه ای است، نام روستای کوچکی در جنوب غربی ترکیه است که به خاطر چشمه های مرتفع، رودخانه ها و برکه های طبیعی و مصنوعی در جهان شهرت دارد.

پاموکاله;  محبوب ترین جاذبه های ترکیه

علت نامگذاری «پاموکله» به دلیل وجود آهک‌هایی از آب چشمه است که در اثر گرمای زمین می‌جوشد و باعث می‌شود این منطقه مانند قصری پنبه‌ای در وسط محوطه سرسبز اطراف به نظر برسد.

بازدیدکنندگان این منطقه می توانند در اطراف استخرهای درخشان تراورتن که توسط رسوبات کلسیم سخت شده اند قدم بزنند، عکس های فیلتر نشده اینستاگرام بگیرند و از پریدن به داخل آب های کریستالی این منطقه فضایی لذت ببرند.

جالب است بدانید «بادابسورت» ما نیز یک چشمه پلکانی تراورتنی است که در نزدیکی شهر ساری قرار دارد و از نظر ساختاری شباهت زیادی به پاموکاله دارد.

پس از پاموکاله، بادابسورت به عنوان دومین چشمه بزرگ نمک در جهان شناخته می شود.

در نزدیکی پاموکاله، هیراپولیس قرار دارد که در زبان یونانی به معنای شهر مقدس است.

تاریخچه این شهر به یونان باستان برمی گردد، اما دوران شکوفایی آن به دوران رومیان و زمانی که مردم از سراسر امپراتوری برای درمان بیماری های خود در چشمه های آبگرم به این شهر آمدند، بازمی گردد.

بد نیست اشاره کنیم که حمام سنگی یا استخر «کلئوپاترا» هدیه یکی از سران امپراتوری روم نیز در این مجموعه قرار دارد و گردشگران می توانند در استخر خصوصی یکی از بزرگترین ملکه های دنیا شنا کنند. تاریخ!

نویسنده: فاطمه قاسمی


جاذبه های گردشگری ترکیه – جاذبه های گردشگری ترکیه