پارک علم و فناوری سلامت مازندران راه اندازی می شود – شما آنلاین هستید


پارک علم و فناوری سلامت مازندران راه اندازی می شود
پارک علم و فناوری سلامت مازندران راه اندازی می شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دکتر پدرام ابراهیم نژاد روز پنجشنبه در نشست معاونان تحقیقات و فناوری معاونت پژوهشی و فناوری در یکی از مناطق کشور با اعلام این خبر افزود: پارک فناوری سلامت مازندران در تاریخ احداث می شود. هفت هکتار زمین در جالان دریا. وی ادامه داد: راه اندازی این باغ با مشکل مواجه شد […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دکتر پدرام ابراهیم نژاد روز پنجشنبه در نشست معاونان تحقیقات و فناوری معاونت پژوهشی و فناوری در یکی از مناطق کشور با اعلام این خبر افزود: پارک فناوری سلامت مازندران در تاریخ احداث می شود. هفت هکتار زمین در جالان دریا.
وی ادامه داد: با راه اندازی این پارک مشکل کمبود فضا برای فعالیت شرکت های دانش بنیان برطرف می شود و قطعا شاهد افزایش شرکت های دانش بنیان و هسته های فناوری خواهیم بود.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران به اجرای برج فناور به عنوان یکی از زیرساخت های فناوری سلامت مازندران اشاره کرد و گفت: این پروژه با پیشرفت فیزیکی ۲۰ درصدی در حال ساخت است و پس از بهره برداری قابل اجرا خواهد بود. به شرکت فن آور.
ابراهیم نژاد مشکل حوزه پژوهش را شکاف فناوری و تولید علم دانست که صنعت به دانشگاه ها روحیه نمی دهد.
وی ادامه داد: سه درصد از بودجه پژوهشی دانشگاه به کتابخانه اختصاص می یابد که سالانه کتاب های زیادی خریداری می شود و منابع اطلاعاتی نیاز به به روز رسانی دارد.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: کتابخانه مرکزی به مساحت بیش از هشت هزار متر مربع در دست ساخت است.
نشست دستیاران پژوهشی و فناوری دانشگاه های علوم پزشکی یک کشور با حضور معاونین پژوهشی دانشگاه های مازندران، بابل، گیلان، گلستان، شاهرود و سمنان در ساری برگزار شد.
معاون پژوهش و فناوری وزارت بهداشت در این جلسه حضور داشت و طی آن نیازها و توانمندی های پژوهشی و فناوری دانشگاه های علوم پزشکی کشور بررسی شد.