وکیلی: والیبالیست های جوان نسبت به رقبای آسیایی فیزیک بدنی بهتری دارند – شما آنلاین


وکیلی: والیبالیست های جوان نسبت به رقبای آسیایی فیزیک بدنی بهتری دارند
وکیلی: والیبالیست های جوان نسبت به رقبای آسیایی فیزیک بدنی بهتری دارند

به گزارش ایسنا، تیم ملی والیبال نوجوانان ایران که به نایب قهرمانی امسال قهرمانی آسیا رسیده است، در سال ۲۰۲۳ به مصاف قهرمانی جهان می رود و باید برای این مهم آماده باشد. محمد وکیلی، سرمربی تیم نوجوانان در گفت وگو با ایسنا، برنامه فدرال تیم نونهالان در راه رسیدن به مسابقات جهانی را ذکر و بیان کرد. […]

به گزارش ایسنا، تیم ملی والیبال جوانان ایران که در مسابقات قهرمانی آسیا امسال به مقام نایب قهرمانی دست یافت، در سال ۲۰۲۳ به مصاف قهرمانی جهان می رود و باید برای این مهم آماده باشد.
محمد وکیلی، سرمربی تیم جوانان در گفت وگو با ایسنا، به برنامه فدرال برای تیم جوانان در راه قهرمانی جهان اشاره کرد و گفت: این تیم در لیگ دسته اول که لیگی پویا و پویا است، شرکت می کند. آنها تجربه بیشتری نسبت به بازیکنان ما دارند. سطح مسابقات نیز خوب است و جدای از هر نتیجه ای حدود ۲۰ بازی انجام می دهیم که طی ۶ ماه آینده به بازیکنان ما در تمرینات و مسابقات کمک خواهد کرد. از طرفی در دو سال کرونا مسابقات کمتری در رده سنی نوجوانان برگزار شد که جبران شد.
وی در خصوص شروع اردوی ملی پس از پایان لیگ گفت: اردوی تیم ملی را پس از ۲۴ فروردین ماه ۱۴۰۲ از سر می گیریم، مسابقات جهانی از اوایل تا اواسط شهریور ۱۴۰۲ برگزار می شود، اما میزبان تاکنون انجام نشده است. هنوز مشخص شده است.
وکیلی به مسابقات قهرمانی آسیا و نایب قهرمانی ایران در زمان میزبانی این مسابقات اشاره کرد و گفت: در روزهای قبل از فینال تماشاگر زیادی نداشتیم اما در روز فینال تماشاگران زیادی سرازیر شدند. امیدوارم دوباره بیایند. شاید حضور خانواده ها و ازدحام جمعیت بر روحیه بازیکنان تاثیر گذاشته و فشار آنها را افزایش داده است اما طبق آمار، دلیل اصلی شکست مقابل ژاپن خطای فردی بوده است. ما در همه فاکتورهای فنی بهتر از حریف هستیم اما اشتباهات فردی بیشتری داریم.
وی در ادامه تصریح کرد: نیمی از اشتباهات ما در سرویس های پرش بود. از زمانی که این سرویس را راه اندازی کردیم، نمی توانیم به عقب برگردیم و سرویس موج را دنبال کنیم. از ابتدا برنامه ما توسعه بازیکنان با سرویس های پرشی بود. خطر قطع سرویس نیز زیاد است. ژاپن پنج خطای سرویس داشت و ما ۱۲ خطا داشتیم.
وکیلی با بیان اینکه ممکن است برخی از اشتباهات فردی بازیکنان مربوط به حضور تماشاگر باشد، ادامه داد: این بازیکنان در دو سال کرونا شرکت نکردند اما اکنون در مسابقات قهرمانی آسیا و لیگ حضور دارند. بازیکنان باید رقابت کنند تا روز به روز باتجربه تر شوند و از نظر ذهنی خود را در سطحی نگه دارند که بتوانند در زمان حساس شدن رقابت از توانایی های خود استفاده کنند.
وی به برتری ایران نسبت به سایر رقبای آسیایی در مسابقات قهرمانی جهان اشاره کرد و گفت: قد و اندام بازیکنان ما بالاتر از سایر رقبای آسیایی است و همیشه جایگاه بهتری نسبت به آنها داریم. ژاپن در ۲۰ سال گذشته قهرمانی جهان هرگز بالاتر از ما نبوده است. ما در رده نوجوانان جهان سوم هستیم و ژاپن نهم است. این نشان می دهد که ما همیشه در مسابقات جهانی بهتر عمل می کنیم.
سرمربی تیم ملی جوانان ادامه داد: مسئولان گروه جوانان دست به دست شدند. در مسابقات جهانی ۲۰۱۵ به لهستان باختیم و سوم شدیم. تیم لهستان هم قهرمان شد اما در سال ۲۰۱۹ ما قهرمان شدیم و لهستان در رده هفدهم قرار گرفت زیرا تیمی که قهرمانی را به دست آورد به سطح بالاتری صعود کرد و تیم جدیدی تشکیل دادیم.
وی در پایان گفت: سعی می کنیم چرخه شکل گیری بازیکنان را در کشورمان مستمر نگه داریم. فدراسیون والیبال نگاه خاصی به سطح پایه دارد. هدف اصلی ما ساختن بازیکنانی است که از تیم ملی بزرگسالان حمایت کنند.
انتهای پیام