وضعیت رومه حاجی یوسف اردبیلی اجازه نمی دهد


استاندار اردبیل گفت: با توجه به اینکه شرایط لازم و مناسب برای مرمت کاخ حج یوسف وجود ندارد، لازم و ضروری است که برای جابجایی و مرمت فوری این بازار قدیمی اقدامات لازم انجام شود.

بستن مغازه بازار

محمد اعتماد صبح امروز در بازدید از وضعیت فعلی رومه حاجی یوسف در اردبیل اظهار داشت: با توجه به اینکه شرایط لازم و مناسب برای احیای رومه حاجی یوسف وجود ندارد، لازم است سریعا نسبت به جابجایی و احیای این رومه اقدام شود. بازار قدیمی.»

وی گفت: نوسازی ساختمان ها و بافت های قدیمی در اولویت کاری مسئولان به ویژه شورای شهرداری است و در این راستا باید جابجایی و احیای فوری بازار قدیمی در اولویت قرار گیرد تا شاهد سیلاب های کلان شهر نباشیم. زیرا تعمیر و بازسازی ساختمان های مقاوم باید در اولویت قرار گیرد.

فرماندار اردبیل ادامه داد: اطلاعیه جابجایی فوری بازار حاجی یوسف از سوی شهرداری و با توجه به اینکه ۱۰۰ کسبه در این بازار فعالیت می کنند صادر شد اما هنوز با گذشت ۷۰ سال از تاسیس این بازار، ساختمان فرسوده است و ساختمان نمی تواند مقاومت کند تقویت آن در شرایط فعلی غیرممکن می شود.

اعتماد تصریح کرد: در تلاش هستیم تا با حمایت همه جانبه فعالان بازار حاجی یوسف به جابجایی و بازسازی هر چه سریعتر کمک کنیم و با همکاری و هماهنگی بیشتر برای پرداخت تسهیلات و صدور مجوز در فضاهای جدید اقدام به بازسازی و تقویت آن کنیم. ” این مجموعه در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: امید است با همکاری بنگاه های اقتصادی و صاحبان املاک، بازسازی و احیای این مجموعه در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شود تا بتوانیم از وقوع حادثه ای مشابه پلاسکو که در اولویت است و باید جلوگیری کنیم. بودن. نمی توان نادیده گرفت. “مطمئنا وجود دارد.