وزیر خارجه چین دیدار با همتای ژاپنی خود را به دلیل بیانیه G7 درباره تایوان لغو کرد – شما آنلاین هستید


لغو دیدار وزیر امور خارجه چین با همتای ژاپنی خود به دلیل بیانیه گروه ۷ درباره تایوان
لغو دیدار وزیر امور خارجه چین با همتای ژاپنی خود به دلیل بیانیه گروه ۷ درباره تایوان

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، هوا چونیینگ سخنگوی وزارت امور خارجه چین امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: اقدامات پکن هشداری برای تحریک کنندگان و هدف قرار دادن مستقیم جدایی طلبان حامی استقلال تایوان است و عملیات نظامی ارتش ما ربطی به این موضوع ندارد. آی تی. با آنها آنها مخالف استقلال تایوان هستند، نه به هیچ وجه […]

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، هوا چونیینگ سخنگوی وزارت امور خارجه چین امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: اقدامات پکن هشداری برای تحریک کنندگان و هدف قرار دادن مستقیم جدایی طلبان حامی استقلال تایوان است و عملیات نظامی ارتش ما ربطی به این موضوع ندارد. آی تی. با کسانی که مخالف استقلال تایوان هستند، به هیچ وجه به آنها آسیبی نمی رساند و نخواهد کرد.
وی افزود: اگر کشورهای گروه ۷ مواضع اشتباه خود را در خصوص اوضاع پیرامون تایوان تغییر ندهند، چین در گفت وگو با آنها تجدید نظر خواهد کرد.
وزرای خارجه گروه هفت روز چهارشنبه در بیانیه ای از چین خواستند تا با استقرار نیروها به طور یکجانبه وضعیت در منطقه را تغییر ندهد. آنها نگرانی خود را در مورد تهدید چین به اقدام نظامی که منجر به افزایش تنش می شود، ابراز کرده اند.
در همین حال، هوا چونیینگ اعلام کرد که پکن دیدار وزرای خارجه چین و ژاپن را که قرار بود خارج از اجلاس سران اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آسه آن) در پنوم پن برگزار شود، به دلیل بیانیه گروه ۷ در مورد تایوان لغو کرد. موضوع. انجام دادن
وی افزود: از آنجایی که ژاپن به همراه کشورهای گروه هفت و اتحادیه اروپا بیانیه مشترکی صادر کردند که در آن پکن بی اساس متهم شد، چین دیگر برای دیدار وزرای خارجه این دو کشور برنامه ریزی نخواهد کرد.
انتهای پیام