وزنه برداران زن معلول برای برنده شدن در سکوی آسیایی تلاش می کنند – شما آنلاین


مژگان نصیری در گفت وگو با ایسنا، در ارزیابی عملکرد بانوان وزنه بردار در اولین حضورشان در مسابقات قهرمانی آسیا اقیانوسیه کره جنوبی، اظهار کرد: اگرچه این مسابقات در سال ۲۰۲۲ با قوانین جدید برگزار شد، اما عملکرد بانوان وزنه بردار در کشورمان کشور On در ابتدا راضی کننده و آزمون خوبی برای آنها بود.

وی گفت: بانوان وزنه بردار کشورمان در شرایطی در این مسابقات شرکت می کنند که زمان زیادی برای آماده سازی نداریم و تغییر قوانین شرایط سختی را برای آنها ایجاد کرده است. البته با این شرایط بانوان کشورمان می توانند رقابت خوبی را مقابل حریفان خود که اکثرا جزو بهترین های پارالمپیک توکیو هستند به نمایش بگذارند و در رده های پنجم و ششم قرار بگیرند.

نایب رئیس فدراسیون جانبازان و بانوان دارای معلولیت با اشاره به برگزاری اردوهای استعدادیابی در وزنه برداری بانوان گفت: برای افزایش انگیزه بانوان برای حرکت به این رشته، اردوهای استعدادیابی را برای شناسایی بانوان مستعد در این رشته برگزار می کنیم. به تدریج موقعیت های وزنه برداری و همچنین سایر رشته های بانوان را معرفی کنید.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر امکان حضور بانوان در بازی های پارالمپیک، افزود: بانوان ما برای حضور در پارالمپیک باید با عضویت در پرتال های متعددی مجوز حضور در پارالمپیک را دریافت کنند، بانوان در جایگاهی نیستند که بخواهند به این موضوع فکر کنند. پارالمپیک.” برنامه ما حضور پررنگ در بازی های پاراآسیایی است تا به تدریج شرایط حضور بانوان در پارالمپیک را فراهم کنیم.

نصیری درباره این سوال که معیارهای اعزام بانوان به مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه چیست؟ وی بیان کرد: معیار ثبت رکوردی که سال گذشته در مسابقات کشوری ثبت شده است، پس از این هر ورزشکاری که بتواند بالاترین رکورد را در انتخابی تیم ملی به ثبت برساند به مسابقات برون مرزی اعزام می شود.

وی در پایان گفت: سعی می کنیم مسیر را با دقت دنبال کنیم تا وزنه برداران زن آسیب نبینند و با آمادگی بالایی در مسابقات شرکت کنند.

پیام به پایان رسید