ورزش شدید هیچ مزیت دیگری در پیشگیری از مرگ زودهنگام ندارد – شما آنلاین هستید


یک مطالعه جدید نشان داده است که ورزش شدید و طولانی مدت هر هفته نسبت به ورزش سبک و کوتاه مدت محافظت کمتری در برابر مرگ زودرس دارد.

مطالعه ای که توسط محققان دانشگاه هاروارد انجام شده و در مجله “Circulation” منتشر شده است، نشان می دهد که انجام بیش از ۵ ساعت ورزش شدید در هفته هیچ فایده ای برای سلامتی ندارد و تاکید می کند که از مرگ زودرس جلوگیری نمی کند.

این مطالعه بر روی ۱۰۰۰۰۰ شرکت‌کننده در طول ۳۰ سال انجام شد و محققان میزان و کیفیت ورزش شرکت‌کنندگان در هر هفته و بیماری‌هایی که از آن رنج می‌برند و همچنین میزان مرگ و میر زودهنگام در میان آنها را بررسی کردند.

این تیم دریافت که انجام ۷۵ دقیقه ورزش شدید در هفته خطر مرگ زودرس ناشی از مشکلات قلبی عروقی را تا ۳۱ درصد کاهش می‌دهد.

بر اساس این مطالعه، افرادی که بیش از ۵ ساعت ورزش شدید در هفته انجام دادند، هیچ مزیت دیگری برای سلامتی دریافت نکردند، اما به هیچ وجه آسیبی به آنها وارد نشد.

به گفته محققان، برای ورزش های متوسط ​​و سبک، بهترین میزان ورزش در هفته دو ساعت و نیم است، در حالی که مدت زمان طولانی تر ورزش هیچ مزایا یا معایبی ندارد.

هون لی، نویسنده ارشد این مطالعه گفت: «اثرات بالقوه ورزش بر سلامت انسان خوب است، اما ورزش بیش از حد هیچ فوایدی برای سلامتی ندارد و شانس پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی و مرگ زودرس را افزایش نمی دهد.

او گفت که مطالعه آنها می تواند به افراد کمک کند تا تصمیمات آگاهانه ای در مورد مدت زمان و نوع ورزش در طول زندگی خود بگیرند.

منبع: سایت العین