واکنش قربانی به سخنان وزیر: ما باید دستور را امضا کنیم نه سلاح رستمیان – شما آنلاین هستید


به گزارش ایسنا، مرتضی قربانی، رئیس فدراسیون تیراندازی درباره عملکرد تیراندازان در مسابقات جهانی مصر و کسب سهمیه المپیک پاریس توسط هانیه رستمیان، اظهار کرد: ابتدا کسب اولین سهمیه برای کاروان ایران در المپیک ۲۰۲۴ پاریس توسط هانیه رستمیان و کسب اولین سهمیه تیراندازی و همچنین کسب یک مدال نقره و سه تیرانداز برنز در مسابقات جهانی […]

به گزارش ایسنا، مرتضی قربانی، رئیس فدراسیون تیراندازی درباره عملکرد تیراندازان در مسابقات جهانی مصر و کسب سهمیه المپیک پاریس توسط هانیه رستمیان، اظهار کرد: ابتدا کسب اولین سهمیه برای کاروان ایران در المپیک ۲۰۲۴ پاریس توسط هانیه رستمیان و کسب اولین سهمیه تیراندازی و همچنین کسب مدال کسب مدال نقره و سه مدال برنز تیراندازان در مسابقات جهانی مصر را به خانواده تیراندازی و مردم شریف ایران تبریک می گویم. خدا را شکر می کنم که این موفقیت برای ورزش ایران حاصل شد. در راه کسب این موفقیت باید از وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک تشکر کنم.
رئیس فدراسیون تیراندازی تصریح کرد: معتقدم این موفقیت با تلاش شبانه روزی ورزشکاران و مربیان به دست آمد. همچنین تیم ما ۷ ماه تمرینات شبانه روزی داشت و این موفقیت یک شبه حاصل نشد. در تمام این مدت حمایت، نظارت و کنترل لازم را روی تیم ملی داشته ایم و خدا را شکر می کنم که در نهایت همه آن زحمات به ثمر نشست. در این زمان تیراندازان ما بدون وقفه تمرین می کنند، علاوه بر آن تیم های جوانان و جوانان نیز به این اردو اضافه شده اند.
وی تاکید کرد: در این مدت دیدارهای زیادی با این تیرانداز عزیز داشتم و خداوند هم کمک کرد، این تیرانداز در ماموریت های برزیل، آذربایجان، ترکیه، بازی های همبستگی کشورهای مسلمان در قونیه و مصر عناوین و مدال های رنگارنگی کسب کرد. قهرمانی.” این موفقیت ها در شرایطی به دست آمد که نیروهای تیراندازی کشور ۱۰ ماه راکد بودند و برنامه و مأموریتی نداشتند.
مرتضی قربانی درباره صحبت های اخیر وزیر ورزش مبنی بر اینکه فدراسیون تیراندازی هنوز درخواستی برای تامین سلاح رستمیان نداشته است، گفت. بر اساس این بخشنامه، وزارت ورزش و جوانان و وزارت دفاع و پشتیبانی تمام تلاش خود را برای تهیه تجهیزات مناسب برای تمرین، مسابقه و ایجاد شرایط مشابه با شرکت کنندگان در مسابقات بین المللی به کار خواهند گرفت. به این ترتیب این دو وزارتخانه سعی در توسعه عدالت جغرافیایی دارند تا هیچ ورزشکاری از ظهور توانمندی های خود دور نماند.
رئیس فدراسیون تیراندازی افزود: در راستای تحقق این بخشنامه جلسات متعددی با مسئولان مربوطه برگزار کردیم. پس از تدوین این بخشنامه، هرچند پیگیری شد، اما حدود دو ماه پیش باید با وزیر ورزش و جوانان به صورت حضوری با آقای حچیکت ملاقات می کردم و موضوع امضای این بخشنامه توسط وزیر ورزش را ادامه دادم تا بر اساس ما می‌توانیم سلاح‌های ورزشی و مهمات مورد نیاز برای شلیک را دریافت کنیم. وارد یا استفاده از محتوای داخلی شویم.
وی گفت: از اینکه وزیر ورزش مدعی شد در خصوص نیاز هانیه رستمیان به سلاح از وزارت ورزش درخواستی نداشته ایم تعجب می کنم. همچنین مشکل ما اسلحه هانیه رستمیان نیست بلکه نیاز ما امضای دستوری است تا مشکل سلاح و مهمات و تجهیزات همه تیراندازان حل شود و این امکانات برای همه ورزشکاران ما فراهم شود. این که برای روزیمان اسلحه تهیه کنند کافی نیست چون او سهمیه گرفته است.
رئیس فدراسیون تیراندازی گفت: ۸ ماه است که فدراسیون تیراندازی را اداره می کنم و تیم ملی کشورمان به ۶ رشته اعزام شده است. علاوه بر این، مسابقات مختلفی در سطح کشوری با حضور ۴ هزار تیرانداز زن و مرد از سراسر ایران برگزار کرده ایم که بارها از وزیر ورزش دعوت کردیم، وی در این مسابقات و اردوها حضور نداشت و با تیراندازان صحبتی نکرد.
وی با اشاره به مشکل ناشی از تحریم در بحث خرید تجهیزات تیراندازی گفت: در تحریم هستیم و تهیه اسلحه و مهمات مدت هاست که مشکل تیراندازی بوده است. در مورد تپانچه ۲۵ متری نیز همین محدودیت ها مانع از خرید این سلاح ها می شود. این اسلحه مدت ها به عنوان امانت نیروی انتظامی در اختیار هانیه رستمیان است و با سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی مکاتبه کردیم و وی موافقت کرد که رستمیان در مسابقات جهانی این سلاح را به همراه داشته باشد. از این بابت از سردار اشتری تشکر می کنم. . امیدوارم به دلیل درخشش هانیه رستمیان تیرانداز دختر ایرانی در مسابقات مصر و کسب اولین سهمیه کاروان ایران این اسلحه را بدهند.
مرتضی قربانی گفت: ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای اعزام تک تیرانداز به مصر و در مجموع ۲۰ میلیارد تومان تاکنون برای اعزام ها، اردوها و نیروهای ملی هزینه کرده ایم و برای خرید ۱۰۰ میلیون تومان سلاح مشکلی نداریم. با وجود مشکلات مالی زیاد، هیچ وقت به دنبال مسائل کوچک نیستیم و سعی نمی کنیم طرفی را بدگویی کنیم. همچنین از وزیر ورزش و جوانان و مدیر ورزش انتظار داریم در راستای فعالیت های تعیین شده و اهداف مقدس ما را در این امر یاری کنند.
انتهای پیام