وانت های هوشمند حواس پرتی راننده را در جاده تشخیص می دهند – شما آنلاین هستید


ون های هوشمند حواس پرتی راننده را در جاده تشخیص می دهند
ون های هوشمند حواس پرتی راننده را در جاده تشخیص می دهند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، این طرح به مدت سه ماه به صورت آزمایشی در چند بزرگراه و جاده اصلی انگلستان اجرا می شود. نتایج این آزمایش به تعیین چگونگی استفاده از این فناوری در آینده کمک خواهد کرد. ون همچنین می تواند بررسی کند که آیا راننده یا مسافر کمربند ایمنی بسته اند یا خیر […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، این طرح به مدت سه ماه به صورت آزمایشی در چند بزرگراه و جاده اصلی انگلستان اجرا می شود. نتایج این آزمایش به تعیین چگونگی استفاده از این فناوری در آینده کمک خواهد کرد.
این ون همچنین می‌تواند بررسی کند که آیا راننده یا مسافر کمربند ایمنی بسته‌اند و مجهز به دوربین‌های متعددی است که فیلم‌های خودروهای عبوری را ضبط می‌کنند. یک سیستم هوش مصنوعی تصاویر را تجزیه و تحلیل می کند تا میزان استفاده از تلفن همراه و کمربند ایمنی سرنشینان را مشخص کند. پلیس گفت کسانی که مسئول “جدی ترین تخلفات” کشف شده در بازرسی هستند احتمالاً متهم خواهند شد، در حالی که سایر رانندگان هشدارهایی دریافت خواهند کرد.
حواس پرتی در هنگام رانندگی به دلیل استفاده از تلفن یک مسئله جدی است. در بریتانیا در سال ۲۰۱۹، ۴۲۰ تصادف ناشی از استفاده رانندگان از تلفن همراه رخ داده است. در همین حال، داده ها نشان می دهد که ۲۳ درصد از سرنشینان خودروهایی که در تصادفات در بریتانیا در سال ۲۰۲۰ جان خود را از دست داده اند، از کمربند ایمنی استفاده نکرده اند.
این آزمایش بخشی از طرح بزرگراهی کشور برای جلوگیری از مرگ و میر و کاهش صدمات جدی رانندگی تا سال ۲۰۴۰ است. در آزمایش‌های آینده، این ون ممکن است به فناوری مجهز شود که می‌تواند وسایل نقلیه نزدیک به یکدیگر را تشخیص دهد.