وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی اعلام شد – آنلاین هستید


وام 200 میلیون تومانی مسکن روستایی اعلام شد
وام 200 میلیون تومانی مسکن روستایی اعلام شد

به گزارش خبرنگار مهر، محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور مصوبه هیات وزیران مبنی بر افزایش ۲۰۰ میلیون تومانی تسهیلات مسکن روستایی را به وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، سازمان برنامه و بودجه و اسلام ابلاغ کرد. بنیاد مسکن انقلاب. بر اساس این مصوبه تسهیلات ساخت مسکن روستایی از ۱۰۰ تا ۲۰۰ […]

به گزارش خبرنگار مهر، محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور مصوبه هیات وزیران مبنی بر افزایش ۲۰۰ میلیون تومانی تسهیلات مسکن روستایی را به وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، سازمان برنامه و بودجه و اسلام ابلاغ کرد. بنیاد مسکن انقلاب.
بر اساس این مصوبه تسهیلات ساخت مسکن روستایی از ۱۰۰ به ۲۰۰ میلیون تومان با نرخ سود ۱۸ درصد، سفته زنجیره ای و مدت بازپرداخت ۲۰ ساله (با احتساب دوره بازپرداخت کل و دوره سود مشارکت مردمی) افزایش می یابد.
متقاضیان باید اسناد مسکن روستایی را نزد بانک عامل گرو بگذارند و همچنین برگه «ج» آنها سبز باشد یعنی دارای ۵ سال سابقه سکونت دائم در روستای مورد نظر بوده و از تسهیلات مسکن روستایی استفاده نمی کنند.
مابه التفاوت سود این تسهیلات با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار که در حال حاضر ۱۸ درصد است، باید توسط وزارت راه و شهرسازی از محل صندوق ملی مسکن پرداخت شود و بانک مرکزی عملیات اجرایی را پرداخت می کند. بانک از این مکان
ضمناً برنامه و سازمان بودجه ما را موظف کرده است که مابه التفاوت این نرخ سود (۱۳ درصد) را جزء هزینه های صندوق ملی مسکن در بودجه سنواتی لحاظ کنیم.