وال استریت ژورنال: عربستان سعودی به فروش اوراق خزانه داری آمریکا تهدید کرد – شما آنلاین


به گزارش ایسنا، این روزنامه به نقل از یک منبع نوشت که این گزینه تنها یکی از گزینه های روی میز است که مقامات سعودی در حال بررسی آن هستند. در ۸ اکتبر، کنگره آمریکا با بررسی پیش نویس قانون “NOPAC” موافقت کرد که به وزارت دادگستری این کشور اجازه می دهد در صورت نفوذ از اوپک پلاس سرپیچی کند. […]

به گزارش ایسنا، این روزنامه به نقل از یک منبع نوشت که این گزینه تنها یکی از گزینه های روی میز است که مقامات سعودی در حال بررسی آن هستند.
در ۸ اکتبر، کنگره آمریکا با بررسی پیش‌نویس قانون «NOPAC» موافقت کرد که به وزارت دادگستری این کشور اجازه می‌دهد در صورت تأثیرگذاری بر قیمت‌ها، اوپک پلاس را به دادگاه بکشاند.
بر اساس داده های وزارت خزانه داری آمریکا، دارایی عربستان سعودی در اوراق قرضه خزانه داری آمریکا از ۱۱۴.۷ میلیارد دلار در ماه مه به ۱۱۹.۲ میلیارد دلار در ژوئن افزایش یافته است.
همچنین، عربستان سعودی شانزدهمین دارنده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا است.
در اوایل ماه جاری، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، روسیه و عربستان سعودی را به دلیل افزایش قیمت نفت مقصر دانست و واشنگتن اعلام کرد که بایدن روابط کشورش با عربستان سعودی را مورد ارزیابی مجدد قرار خواهد داد.
عربستان سعودی همچنین این بیانیه را که تصمیم اوپک پلاس برای کاهش تولید نفت همسو با طرف ریاض در مناقشه بین المللی به نفع روسیه بوده را رد کرد و اعلام کرد که پس از اعتراض آمریکا به کاهش تولید نفت، دستورات را نمی پذیرد.
اعضای گروه اوپک پلاس تصمیم گرفتند از اوایل نوامبر تولید نفت خود را حدود یک میلیون بشکه در روز کاهش دهند.
انتهای پیام