والیبال ایران یک میلیون دلار به فدراسیون جهانی بدهکار است – شما آنلاین هستید


به گزارش ایسنا، مجمع عمومی و سالانه فدراسیون جهانی والیبال روز دوشنبه ۱۸ مردادماه در آکادمی ملی المپیک برگزار شد. در این جلسه و پس از مطرح شدن مسائل مالی توسط حسابرس، داور حق پخش مسابقات مختلف و بدهی فدراسیون ایران به فدراسیون جهانی را تشریح کرد.

محمدرضا داورزنی داور مسابقه گفت: کشورهای عضو فدراسیون جهانی والیبال برای پخش این مسابقه باید مبلغی را به فدراسیون جهانی پرداخت کنند. در گذشته ۳۵۰ هزار دلار برای پخش لیگ دوستان رادیو و تلویزیون جهان پرداخت می کردند. بعد از مدتی فدراسیون جهانی به ما گفت که پول را واریز نکنیم چون منبع پول ایران است و مسدود می شود. ما از حساب شما پول برداشت می کنیم. حساب ما همان پرداختی است که به معنای برد و باخت ما در لیگ جهانی است. در مقطعی درخواست ما از فدراسیون جهانی حدود ۶۰۰ هزار دلار بود. به صدا و سامیه گفتیم پول ندهند و این را به ما بدهند. فدراسیون جهانی هم از حساب ما برداشت. فدراسیون جهانی ما را بدهکار می کند و اگر پول نداریم حساب ما را منفی می دانند. مثلاً زمانی که مسابقات جهانی ۲۰۱۸ پخش شد، صدا وسیما آن را از جایی برداشت و بدون خرید حق پخش کرد و فدراسیون جهانی ۱۵۰ هزار دلار به ما بدهکار بود. در مجموع ما در طول این سال ها نزدیک به یک میلیون دلار به فدراسیون جهانی بدهکار هستیم.

وی افزود: مطالباتی هم داریم که حساب ما را شارژ کرده است. تا چند سال پیش بخشی از این درآمد مربوط به برد و باخت به بازیکنان پرداخت می شد. سال گذشته ۵ میلیارد تومان به بازیکنان پرداخت کردیم. صدا وسیما بخشی از طلب ما را پرداخت کرده است اما صدا وسیما حدود ۸۰۰ هزار دلار به ما بدهکار است. سال گذشته مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان را برگزار کردیم. فدراسیون جهانی ۱۰۰ هزار دلار حساب ما را شارژ کرد و از بدهی ما کسر کرد.

انتهای پیام