هیچ جلسه ای وجود ندارد که رئیس جمهور بر پایگاه دانش تأکید نکند – شما آنلاین هستید


هیچ جلسه ای نیست که رئیس جمهور بر دانش بنیان تاکید نکند
هیچ جلسه ای نیست که رئیس جمهور بر دانش بنیان تاکید نکند

به گزارش خبرنگار مهر، روح الله دهقانی فیروزآبادی در حاشیه بیستمین اجلاس سالانه پارک فناوری و جشنواره پارک برتر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برترین شرکت های مورد تقدیر امروز در پارک فناوری پردیس مستقر هستند و محصولات و توانمندی های آنها بسیار جالب است. وی افزود: توسعه علم و فناوری اقتصاد را به واقعیت تبدیل می کند […]

به گزارش خبرنگار مهر، روح الله دهقانی فیروزآبادی در حاشیه بیستمین اجلاس سالانه پارک فناوری و جشنواره پارک برتر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برترین شرکت های مورد تقدیر امروز در پارک فناوری پردیس مستقر هستند و محصولات و توانمندی های آنها بسیار جالب است.
وی افزود: توسعه علم و فناوری منجر به تحقق اقتصاد دانش بنیان می شود و کمتر جلسه ای وجود دارد که رئیس جمهور بر حوزه های دانش بنیان تاکید نداشته باشد.
دهقانی فیروزآبادی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در سال های اخیر تاکیدات زیادی بر حوزه علم و فناوری و اقتصاد دانش بنیان داشته اند، گفت: از این طریق حوزه علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان توانسته است. در کشور ما تبدیل به یک گفتمان شود.
وی با تاکید بر اینکه کشورهای خارجی توجه ویژه ای به توانمندی های فناورانه ایران دارند، تصریح کرد: زمانی می توانیم اقتصاد دانش بنیان را در این کشور محقق کنیم که همه دستگاه های دولتی و صنایع بزرگ وارد این عرصه شوند.
سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه در صورت اجرای صحیح قانون جهش تولید دانش بنیان حرکت بزرگی به سمت اقتصاد دانش بنیان محقق خواهد شد، گفت: عزم دولت برای حمایت از کسب و کارهاست. از دانشجویان، فناوران و صاحبان صنعت.
وی در خصوص برنامه دستیاری علمی در راستای افزایش شرکت های دانش بنیان گفت: اقتصاد دانش بنیان با افزایش تعداد شرکت های دانش بنیان محقق نمی شود. در واقع تعداد شرکت های دانش بنیان ابزاری برای توسعه است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: اقتصاد بزرگ زمانی ایجاد می شود که بتوانیم شرکت های کوچک را دور هم جمع کنیم.
دهقانی فیروزآبادی ادامه می دهد: اکنون در شرایط محدودکننده خاصی به سر می بریم و اگر کنسرسیومی از شرکت های کوچک ایجاد شود، مسلماً موازی کاری زیادی انجام نمی شود و هم افزایی قوی بین دانش بنیان ها شکل می گیرد به گونه ای که می شود. مقاوم در برابر حوادث و طوفان ها در عرصه بین المللی. .
به گفته وی، اگر توسعه شرکت را دنبال کنیم، یک ماموریت بزرگ ملی تعریف می شود که می تواند پروژه های بزرگی را اجرا کند که اقتصاد ملی را پیش می برد.