هکرهای کره شمالی متهم به سرقت ۱۰۰ میلیون دلار ارز دیجیتال از یک شرکت آمریکایی هستند – You Online


به گزارش ایسنا، به نقل از بلومبرگ، شرکت ارزهای رمزنگاری شده آمریکایی هارمونی تایید کرد که تعداد زیادی سکه دیجیتال به ارزش ۱۰۰ میلیون دلار از یکی از محصولات اصلی این شرکت به سرقت رفته است. این آخرین مورد از یک سری سرقت های سایبری از قطعاتی است که مدت ها هدف هکرها بوده است.

هارمونی یک شبکه بلاک چین است که هدف آن ارائه بهترین خدمات مالی به مصرف کنندگان و توسعه برنامه های غیرمتمرکز است. هارمونی به کاربران این امکان را می دهد که وام و سایر خدمات را به صورت جداگانه ارائه دهند و در عین حال به حریم خصوصی کاربر احترام بگذارند.

به گزارش رویترز، این شرکت مستقر در کالیفرنیا می گوید که سارقان پل Horizon را هک کرده اند، ابزاری که برای انتقال ارزهای دیجیتال بین بلاک چین های مختلف استفاده می شود. نرم افزار پشت این پروتکل توسط سایر توکن های دیجیتال از جمله بیت کوین و اتر نیز استفاده می شود.

سرقت مدت‌هاست که شرکت‌های ارزهای دیجیتال را تحت تأثیر قرار داده است و به‌ویژه پل‌های بلاک چین به طور فزاینده‌ای مورد هدف مجرمان سایبری قرار می‌گیرند. به گفته شرکت تحلیلی بلاک چین “Elliptic” مستقر در لندن، بیش از یک میلیارد دلار از اوایل سال ۲۰۲۲ تا به امروز از پل های بلاک چین به سرقت رفته است.

طبق گفته Elliptic Enterprises Ltd، شرکت حقوقی که ارز دزدیده شده هارمونی را برای شناسایی شخصی که آن را در وب ارسال کرده است، ردیابی می کند، گروه Lazarus مسئول روش های هک هکرها است که نشانه هایی از کار آنها را نشان می دهد. .

در ماه آوریل، وزارت امنیت داخلی ایالات متحده هشداری صادر کرد و گفت که این گروه توسط دولت کره شمالی حمایت می شود و از سال ۲۰۲۰ ارزهای دیجیتال را هدف قرار داده است.

به گزارش Elliptical، در این مورد، هکرها اطلاعات نام کاربری و رمز عبور کارکنان Harmony Asia-Pacific را برای نفوذ به Horizon Bridge هدف قرار دادند. هکرها هنگام استفاده از خدمات نظافت خودکار، شبانه وجوه را در آسیا و اقیانوسیه منتقل می کنند. همه اینها نشانه ها و روش های حمله لازاروس است. با توجه به ماهیت حمله و روش های بعدی پولشویی اعتبار مسروقه، نشانه های قوی وجود دارد که گروه لازاروس کره شمالی مسئول این سرقت بوده است.

بر اساس اعلام شرکت Elliptic، روز چهارشنبه این هکرها ۴۱ درصد از ۱۰۰ میلیون دلار را به یک میکسر به نام “Toronto Cash” (Tornado Cash) منتقل کرده بودند. این اشاره به سرویسی است که برای پنهان کردن اثرات این تراکنش استفاده می شود.

عملیات هک شباهت به حمله رونین بریج دارد. در ماه مارس، هکرها ارز دیجیتالی به ارزش حدود ۶۱۵ میلیون دلار را از پل رونین به سرقت بردند که برای انتقال ارزهای دیجیتال به داخل و خارج از بازی Axie Infinity استفاده می شد. ایالات متحده هکرهای کره شمالی را مسئول این سرقت می داند.

«Oxy Infinity» یکی از داغ‌ترین بازی‌های رمزنگاری موجود در بازار ارزهای دیجیتال است که بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است.

پیام به پایان رسید