هشدار اتحادیه عرب نسبت پیامدهای ساخت هزاران واحد صهیونیست‌نشین در کرانه باختری


به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فلسطینی «سما»، دبیرکلی اتحادیه عرب امروز (شنبه) در بیانیه مطبوعاتی نسبت به پیامدهای اجرای آن طرح‌های اسرائیل بر امنیت و ثبات بین‌المللی هشدار داد و اعلام کرد این طرح‌ها مردود و محکوم شده هستند و در راستای طرح‌های مکرر و روز افزون اسرائیل علیه مردم فلسطین به عنوان جنایت‌های پاکسازی نژادی صورت می‌گیرد.

اتحادیه عرب تاکید کرد، این طرح‌ها شنیع‌ترین موارد و نمونه‌های تبعیض و آپارتاید هستند و به کارنامه بلند و بالایی از جنایت‌های ادامه یافته در سایه سکوت بین‌المللی اضافه می‌شود. این سکوت، اشغالگر اسرائیل را برای ادامه ارتکاب جنایت‌هایش بدون هیچ مانعی ترغیب کرده است و باید پیگرد قانونی و بازخواست قضایی علیه آن صورت بگیرد.

دبیرکلی اتحادیه عرب اعلام کرد که این طرح‌های شهرک‌سازی‌ بر اساس قانون بین‌المللی به منزله جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت است.

دبیرکلی اتحادیه عرب مجدداً بر لزوم این مسئله تاکید کرد که جامعه بین‌المللی به ویژه شورای امنیت به مسئولیت‌های خود عمل کرده و وظایفش را از طریق اجرای قطعنامه‌های ذیربط در مقابله با آن طرح‌ها و جلوگیری از اجرای آنها عملی کند و مسئولان اسرائیلی را ملزم به اجرای قوانین بین‌المللی کند. دبیرکلی اتحادیه عرب بر لزوم اجرای قطعنامه‌های بین‌المللی و تامین حمایت از مردم فلسطین و تلاش برای پایان دادن به اشغالگری تاکید کرد.

انتهای پیام