هزار و ۲۳۴ مورد بازرسی از طرح های کنترل بازار در استان اردبیل انجام شد


مدیرکل استاندارد منطقه اردبیل اعلام کرد: یک هزار و ۲۳۴ مورد بازرسی طرح کنترل بازار برای بررسی انطباق کالاهای تولیدی با ویژگی های استاندارد در سه ماهه نخست امسال در منطقه اردبیل انجام شد.

WhatsApp image 2022 01 11 در 11.18.32

هاشم علایی هدف از انجام این بازرسی ها را حفظ سلامت و ایمنی جامعه، حضور استانداردهای ملموس در جامعه و اعتمادسازی و همچنین ارتقای کیفیت محصولات عنوان کرد.

وی افزود: بر اساس زمان بندی اعلام شده از سوی سازمان ملی استاندارد ایران، در قالب طرح اجرای استانداردهای اجباری هماهنگ (طرح طاها) این بازرسی ها در بهار مراکز عرضه و توزیع استان اردبیل انجام می شود.

مدیرکل استاندارد منطقه اردبیل نیز گفت: این بازرسی ها توسط شرکت های بازرسی و متخصصان اداره کل استاندارد و ۲۰ درصد بیشتر از برنامه عملیاتی مصوب انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: در سه ماهه نخست امسال در قالب طرح طاها ۴۳ نمونه برداری و آزمایش از محصولات مراکز عرضه و فروش در صنایع غذایی و کشاورزی، نساجی و چرم، بسته بندی و سلولزی، خودرو و پیشران، شیمیایی و … صنایع ایمنی انجام شد. ، بهداشت، انرژی و محیط زیست، مکانیک و متالورژی و اندازه گیری دقت توزین فلزات گرانبها در منطقه اردبیل.

علایی همچنین گفت: با اعتبار اختصاص یافته از سوی سازمان ملی استاندارد ایران برای نمونه برداری در اجرای طرح طاها، کالاهای مشمول قوانین استاندارد اجباری از بازار خریداری و در آزمایشگاه های همکار تست می شوند.

وی خاطرنشان کرد: در این بازرسی کارشناسان اداره کل استاندارد و کارشناسان شرکت های بازرسی تایید صلاحیت شده استان اردبیل از واحد بازرگانی بازدید و کالاهای مشمول استاندارد اجباری فاقد علامت استاندارد یا بدون کد ۱۰ رقمی یا مشکوک به جعل استاندارد را شناسایی کردند. نشانه ها توقیف و جمع آوری می کنند و در صورت لزوم طبق ضوابط سازمان ملی استاندارد ایران با متخلفان برخورد قانونی می شود.

به گزارش ایرنا، در مجموع ۳۱۲ واحد تولیدی با ۶۹۷ محصول در حوزه های مصالح ساختمانی، صنایع غذایی و کشاورزی، صنایع شیمیایی، مکانیک متالورژی، بسته بندی و سلولز، فلزات گرانبها، برق، نساجی و مهندسی پزشکی در استان اردبیل تحت پوشش قرار دارند. اداره کل استاندارد واقع شده است.