نکاتی برای دانستن زمان خرید سنگ قبر – شما آنلاین هستید


با ما همراه باشید تا نکات مهم در انتخاب سنگ قبر را توضیح دهیم:

  • پارامترهای موثر در انتخاب سنگ قبر
  1. قیمت

یکی از پارامترهای مهم در انتخاب سنگ قبر قیمت آن است.

عواملی مانند نوع سنگ، ضخامت سنگ، شکل سنگ، طرح و نقش سنگ، فونداسیون و هزینه نصب، قیمت نهایی سنگ را شکل می دهند.

در حال حاضر قیمت نهایی سنگ قبر معمولی در بهشت ​​زهرا از حدود ۴ میلیون تومان شروع و به ۱۰ میلیون به بالا می رسد.

به طور کلی می توان گفت که انتخاب نوع سنگ قبر به توانایی های مالی فرد بستگی دارد. در مقاله انواع سنگ قبر می توانید با سنگ قبرهای مختلف به همراه قیمت آنها آشنا شوید.

  1. سلیقه

یکی دیگر از پارامترهای بسیار مهم در انتخاب سنگ قبر، سلیقه شخصی افراد است. در حال حاضر سنگ های سیاه و سفید از پرکاربردترین سنگ قبرهای کشور هستند. اما از سنگ قبرهای سبز، صورتی، نباتی و … نیز استفاده می شود، از طرفی شکل سنگ قبر با توجه به سلیقه افراد متفاوت است.

شکل سنگ قبر شامل مواردی مانند نصب کف یا داشتن ارتفاع سنگ قبر، داشتن سربار، داشتن باغ، داشتن شکلی غیر از شکل طبیعی سنگ است.

آداب و رسوم خانواده و مذهب

داشتن عرف خانوادگی در تهیه سنگ قبر برای متوفی یکی از پارامترهای انتخاب سنگ قبر است. مثلاً برخی خانواده ها که قبر خانوادگی دارند و همه اموات را در یک مکان دفن می کنند معمولاً از همان سنگ قبرهای گذشته استفاده می کنند. از سوی دیگر، در میان پیروان ادیان مختلف، سنگ قبرهایی با اشکال مختلف رایج است. به عنوان مثال، سنگ قبرهای ارامنه معمولاً به شکل صلیب قرار دارند، در حالی که سنگ قبرهای مسلمانان همیشه به شکل سنگ های تخت روی زمین هستند.

  1. قانون صومعه

یکی از موارد مهم در انتخاب شکل و طرح سنگ قبر قوانین صومعه ای است که متوفی در آن دفن می شود. مثلاً در برخی از قسمت‌های جدید بهشت ​​زهرا، گذاشتن قبر، باغ‌سازی و برافراشتن سنگ قبر ممنوع است، در حالی که در قسمت‌های قدیمی این امر مجاز است. بنابراین قبل از انتخاب فرم طراحی سنگ قبر باید ملاحظات قانونی صومعه را در نظر گرفت. پیشنهاد می کنیم قبل از سفارش سنگ قبر حتما از مسئول صومعه سرا در مورد محدودیت در سنگ قبرها سوال کنید و یا با مشاوران متخصص ما در این زمینه تماس بگیرید.

تصویر 1656254851 985x1024 - نکاتی که هنگام خرید سنگ قبر باید بدانید
  1. نمونه کارهای قبلی

علاوه بر پارامترهای فوق، قبل از سفارش سنگ قبر، بررسی کار سنگ فروشی قبلی الزامی است. در اصطلاح سنگ قبر، سبد فروشنده سنگ شناسنامه اوست.

  1. دوام و کیفیت

یکی از پارامترهایی که معمولا مورد غفلت خریداران قرار می گیرد دوام و کیفیت سنگ قبر است.

شرایط اکثر آرامستان های کشور این است که سنگ قبر در معرض سرما، گرما و تابش مستقیم نور خورشید بدون هیچ گونه حفاظی قرار داشته باشد، بنابراین در صورت عدم استفاده از سنگ قبر با کیفیت بالا و عمق نوشتاری و لیزر مناسب، سنگ قبر پس از استفاده از آن استفاده می شود. چند سال است. کیفیت خود را از دست می دهد و در برخی موارد کاملاً از بین می رود.

برخی از انواع سنگ قبرها هیچ تفاوتی با سایر سنگ هایی که در ابتدا یک رنگ هستند، ندارند، اما به مرور زمان خراب یا تغییر رنگ می دهند که از زیبایی سنگ قبر می کاهد.

به عنوان مثال سنگ سیرجان که به رنگ سفید است از ماندگاری و کیفیت بالایی برخوردار است که البته این موضوع در نگاه اول برای افراد غیر حرفه ای مشهود نیست.

همچنین باید توجه داشته باشید که بادوام ترین سنگ گرانیت سیاه است و به طور کلی سنگ سیاه از سنگ سفید دوام بیشتری دارد اما برخی به دلیل زیبایی از سنگ سفید استفاده می کنند.

البته اگر سنگ سفید مرغوب باشد می تواند تا سالیان سال دوام بیاورد اما برای خرید این نوع سنگ باید وسواس بیشتری داشته باشید.

  1. طرح سنگ قبر

طرح سنگ قبر شامل محتوایی است که خریدار می خواهد روی سنگ قبر حک کند. این موارد شامل اطلاعات مربوط به متوفی و ​​متون یادبود حک شده بر روی سنگ با سبک های مختلف خوشنویسی و نقاشی چهره متوفی بر روی سنگ قبر با کمک لیزر است. این طرح در انتخاب سنگ قبر موثر است زیرا دستگاه لیزر روی برخی از سنگ قبرها به خوبی عمل نمی کند.

  1. طرح های جدید سنگ قبر به تازگی ساده تر شده اند:

در گذشته سنگ های میزانسن معمولاً با اطلاعات شخصی و متون مذهبی و ادبی پر می شدند، اما اکنون سنگ قبرهایی با طرح های ساده رواج پیدا کرده اند.

مدتی است که سنگ قبرهای هنرمندان فقید و دیگر افراد مشهور طراحی ساده ای دارد و از بارکدهای روی سنگ قبرها برای ارائه اطلاعات تکمیلی مانند فیلم و تصاویر صوتی استفاده می شود.

اگر به آثار این هنرمند نگاه کنید، می بینید که بعد از سال ۱۹۹۵، هنرمند به جای اینکه سنگ قبر را با نوشته های بلند پر کند، از ساده ترین طرح برای سنگ قبر استفاده کرده و اطلاعات بیشتری را در بارکد حک شده روی سنگ قبر قرار داده است. آمارسنگ مزار آن ها را بسیار خاص کرده است و با اسکن بارکد روی سنگ قبر می توانید عکس، فیلم، زندگی نامه شجره نامه و سایر اطلاعات مربوط به آن ها را مشاهده کنید.

تهران، بهشت ​​زهرا، بعد از درب باب رضا سنگ پاسارگاد

۰۹۱۲۵۱۰۰۵۶۱

۰۹۱۲۲۱۲۱۴۶۷

اینستاگرام:

سنگ.pasargad2

سنگ مزار.pasargad

نیسان

سنگ قبر

سنگ قبر بخر