نمایش اسب سواری در اردبیل برگزار شد


همزمان با دهه ولایت و امامت رهبری و در آستانه حری راای غدیرخم، مسابقه سوارکاری با حضور ۱۵ استان کشور در مشگین شهر برگزار شد.

رئیس هیئت سوارکاری مشگین شهر پنجم تیرماه طی نمایشی در مشگین شهر اظهار داشت: این رویداد را با هدف نزدیک کردن اقوام به یکدیگر برگزار می کنیم تا شاهد حضور عرب، لر، کرد، بختیاری، بلوچی باشیم. و سایر اقوام کشور.

پویا جهانگیرزاده تصریح کرد: ۱۳۷ اسب اصیل به همراه سوارکاران نخبه و ممتاز در این رویداد حضور یافته اند تا شاهد شرایط دلگرم کننده در عملکرد سوارکاران باشیم.

وی بیان کرد: هدف اصلی از برگزاری این رویداد ورزشی نشان دادن توانمندی های مشگین شهر در زمینه اسب سواری و اسب سواری است که قطعا عملکرد اسب سواران مناطق مختلف کشور به ویژه بانوان چابک سوار شرایط متفاوتی را در این رویداد رقم زده است. .

رئیس هیئت سوارکاری مشگین شهر افزود: شاهد استقبال خوب علاقه مندان به رشته هستیم و تلاش می کنیم با ایجاد زیرساخت های مناسب و فراهم آوردن فضا و امکانات برای شرکت کنندگان شاهد رضایت آنها در برگزاری نمایش ها و اجراهای این گروه سوارکاری نخبه باشیم. .

جهانگیرزاده به حضور پررنگ رکابزنان زن و فعال در این رشته مفرح اشاره کرد و اظهار داشت: دامنه های سبلان با سرسبزی و طراوت و همچنین آب و هوای بی نظیر در اوج گرمای تابستان بهترین شرایط را برای ورزشکاران و علاقمندان به استفاده از این شوی سواری فراهم می کند.

رئیس هیئت سوارکاری مشگین شهر افزود: کمترین قیمت اسب در این نمایش ۳۰۰ میلیون تومان و حداکثر ۴ میلیارد تومان برای اسب های اصیل از اقشار مختلف است که ارزش این رشته پویا را نشان می دهد.