نظرات تیم ملی بسکتبال ایران در مورد جام ملت های آسیا ۲۰۲۲ سنگاپور – شما آنلاین هستید


به گزارش ایسنا، احسان دلیرزهان، ملی پوش بسکتبال ایران وی درباره حضورش در تیم ملی گفت: به دلایل شخصی نتوانستم تیم ملی الف پنج تا پنج را همراهی کنم و اکنون با تیم ملی سه تا سه تمرین می کنم تا به تیم ملی اینجا کمک کنم.

او درباره تفاوت بسکتبال پنج بر پنج و سه بر سه گفت: «این دو محیط بسیار متفاوت هستند. مثلا ما در پنج تا پنج بازی پیک و رول داریم اما اینجا داستان فرق می کند. سه تا سه تا دیگر به توانایی بسکتبال خیابانی بستگی دارد و کار فردی بازیکن باید قوی تر باشد. من هم سایز کوچکتری دارم و می توانم به این تیم کمک کنم.

دلیرزهان درباره تفاوت این مسابقات با قطر نیز گفت: تیم زیر ۲۳ سال در قطر حضور دارد اما محدودیت سنی ندارد و همه با ترکیب اصلی می آیند. بیشتر کار کن.

محمد یزدان پناه، بسکتبالیست دیگر سه به سه از ایران وی درباره شرایط حضور تیم ملی در جام ملت های آسیا توضیح داد: خدا را شکر این سومین اردوی ماست و قبلا در قزوین و قشم بوده ایم. تمرینات بسیار خوبی داشتیم و کم کم با هم هماهنگ شدیم.

او در مورد دسته سه به سه گفت: “این بخش قوانین و رویه های خاص خود را برای بسکتبال پنج نفره دارد.” مثلاً باید چند بازی سنگین را در یک تا دو ساعت انجام دهید. ما تمام تلاش خود را برای پیروزی انجام دادیم اما حریفان بسیار خوبی مثل نیوزلند و استرالیا داشتیم

یزدان پناه همچنین درباره علت عدم صعود تیم سه بر سه به جام جهانی گفت: در دیدار اخیر قطر مقابل نیوزلند با یک سری مشکلات جزئی مواجه شدیم که باعث شد نتیجه را از دست بدهیم، در مدت زمان بسیار کوتاهی. “

امیرحسین رضایی فر دیگر ملی پوش بسکتبال ایران او گفت: «بسکتبال سه طرفه در واقع یکی از سخت‌ترین رشته‌هایی است که می‌تواند در المپیک شرکت کند، زیرا بازیکنان باید سخت کار کنند و بدون وقفه حمله کنند. آنها باید ۱۰ دقیقه بدون استراحت بجنگند.

وی همچنین درباره وضعیت فعلی تیم ملی ایران گفت: بچه های تیم سه تا سه نفره هستند و بیشتر ما در مسابقات حضور داشته ایم و با این قسمت آشنا هستیم. ایران قطعا یکی از بهترین تیم های آسیا را دارد.

وی درباره مسابقات سنگاپور نیز گفت: چند ماه پیش با تیم B-23 در قطر بودیم و نتایج خوبی گرفتیم اما به دلیل نداشتن تجربه به جام جهانی نرسیدیم. با این حال، امسال می توانیم بین پلتفرم های اول و سوم قرار بگیریم.

همچنین نوید خواجه زاده، تیم ملی بسکتبال ایران وی درباره تمرینات تیم ملی برای حضور در جام ملت های آسیا ۲۰۲۲ سنگاپور توضیح داد: این دوره تمرینی برای سومین اردوی ما و اردوهای قبلی ما در قزوین و قشم است که شرایط خوبی دارند.

وی همچنین درباره تجربه بازیکنان تیم سه بر سه ایران گفت: من خودم در چندین تورنمنت سه بر سه شرکت کرده ام و سایر بازیکنان هر کدام در یک مسابقه شرکت کرده اند، تفاوت هایی مانند اندازه توپ و زمین وجود دارد. بسکتبال پنج به پنج، اما بازیکنان ما بی تجربه نیستیم.

خواجه زاده درباره حریفان ایران در بازی پیش رو نیز گفت: شناخت لازم را از تیم کویت ندارم اما کره همیشه تیم خوبی می آورد. سه سوم غیرقابل پیش بینی هستند و ما باید برای تعیین نتیجه شرکت کنیم.

وی درباره الزامات اصلی دسته سه در مقابل سه توضیح داد: شرط اصلی در وهله اول لیگ خوب برای این دسته است و بازیکنان باید بتوانند در تمام طول سال بازی کنند. اردوی ما نباید فقط برای مسابقات کشوری باشد و فقط برای مسابقات کشوری بازیکن جمع کنیم.

پیام به پایان رسید