نشست “غیررسمی” گوایدو با دولت جدید کلمبیا – شما آنلاین هستید


ملاقات
ملاقات

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، «گوستاوو پترو» رئیس جمهور جدید و چپگرای کلمبیا و «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا با هدف عادی سازی روابط دوجانبه سفرای خود را در پایتخت هر دو کشور منصوب کردند. . . کاراکاس در سال ۲۰۱۹ پس از تلاش فعالان مخالف ونزوئلا، روابط خود را با بوگوتا قطع کرد […]

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، «گوستاوو پترو» رئیس جمهور جدید و چپگرای کلمبیا و «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا با هدف عادی سازی روابط دوجانبه سفرای خود را در پایتخت هر دو کشور منصوب کردند. . .
کاراکاس در سال ۲۰۱۹ پس از تلاش فعالان مخالف ونزوئلا برای قاچاق کمک های پزشکی و مواد غذایی به ونزوئلا از کلمبیا، روابط خود را با بوگوتا قطع کرد. دولت مادورو گفته است که کودتا توسط ایالات متحده محافظت و حمایت شده است.
خوان گوایدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که مکانیسم رسمی برای آغاز صادرات از کلمبیا به ونزوئلا آماده شده است.
گوایدو همچنین تاکید کرد که اپوزیسیون ونزوئلا آماده بازگشت به مذاکرات با دولت کاراکاس است که در اوت ۲۰۲۱ در مکزیک آغاز شد اما در ماه اکتبر توسط هیئت حزب حاکم به حالت تعلیق درآمد.
دولت ونزوئلا خواستار آزادی تاجری شد که به دلیل بازگرداندن یک هواپیمای باری ونزوئلا در آرژانتین در آمریکا زندانی شده بود.
گوایدو همچنین گفت که وکلای او در حال مذاکره با دارندگان اوراق قرضه ونزوئلا به عنوان بخشی از استراتژی حفاظت از دارایی های این کشور در خارج از کشور هستند.
رهبر اپوزیسیون ونزوئلا همچنین افزود که وجوه حاصل از خاتمه قرارداد ۱۲۰ میلیون دلاری مبادله طلا در لندن مسدود خواهد ماند و استفاده از آنها تنها برای پروژه های بشردوستانه قابل بررسی است. در ژوئیه سال جاری، دادگاه عالی بریتانیا تلاش دولت ونزوئلا برای کنترل بیش از یک میلیارد دلار ذخایر طلا در بانک انگلستان را رد کرد.
انتهای پیام