نسخه جدید “ناشناس” از نوع Omicron


نسخه جدید

پنجشنبه ۲۷ ژانویه ۲۰۲۲

یک نسخه “محرمانه تر” از نوع Omicron که در ایالات متحده و ده ها کشور دیگر مشاهده شده است توسط مقامات بهداشتی و دانشمندان به دقت زیر نظر گرفته می شود.

این گونه که BA.2 نام دارد، دارای ویژگی های ژنتیکی است که تشخیص آن را تا حدودی دشوارتر می کند، و برخی از کارشناسان نگران هستند که ممکن است مسری تر از نوع اصلی Omicron باشد. اخبار سی بی اس ذکر شده.

نزدیک به ۱۵۰۰۰ توالی ژنتیکی BA.2 از نوامبر توسط نزدیک به ۵۰ کشور در یک پلت فرم جهانی به اشتراک گذاری داده های کروناویروس آپلود شده است، از جمله ۹۶ توالی از ایالات متحده، اخبار سی بی اس ذکر شده.

به نظر می‌رسد BA.2 در آسیا و اروپا شایع‌تر است و ۴۵ درصد از کل موارد COVID-19 در دانمارک در اواسط ژانویه را تشکیل می‌دهد، در مقایسه با ۲۰ درصد دو هفته پیش. اخبار سی بی اس ذکر شده.

هنوز مشخص نیست که نوع جدید باعث بیماری جدی تری می شود یا بهتر می تواند از واکسن دوری کند. تجزیه و تحلیل اولیه توسط دانشمندان دانمارکی هیچ تفاوتی را در بستری شدن در بیمارستان بین دو نسخه از نوع نشان نمی‌دهد. این نسخه جدیدتر چقدر مسری است و چقدر واکسن ها علیه آن موثر هستند باید پاسخ داده شود. همچنین مشخص نیست که درمان‌های ضد BA.2 تا چه حد مؤثر خواهند بود.

دکتر وسلی لانگ، پاتولوژیست در هیوستون متودیست در تگزاس که سه مورد BA.2 را شناسایی کرده است، گفت: «تاکنون، ما ندیده‌ایم که در ایالات متحده پیشرفت کند». اخبار سی بی اس.

“ما نشانه هایی داریم که ممکن است مسری باشد یا ممکن است کمی مسری تر باشد.” [original] گفته طولانی مدت Omicron به این دلیل است که می تواند در برخی زمینه ها با آن رقابت کند. اما لزوماً دلیل آن را نمی دانیم.

برای شروع، BA.2 حاوی جهش های زیادی است. حدود ۲۰ مورد از آنها در پروتئین Spike وجود دارد و آنها با Omicron اصلی مشترک هستند، اما این نسخه جدید همچنین شامل تغییرات ژنتیکی است که در نوع قبلی ندیده بودیم.

دکتر جرمی لوپن، ویروس شناس در دانشکده پزشکی دانشگاه ماساچوست، گفت: مشخص نیست که این جهش ها چقدر مهم هستند، به ویژه در جمعیتی که با Omicron اصلی مواجه شده اند. اخبار سی بی اس.

به گفته دکتر دانیل کورتزکس، متخصص بیماری های عفونی در بیمارستان بریگهام و زنان در بوستون، خوشبختانه، دو نسخه Omicron به اندازه کافی اشتراک دارند که عفونت با جهش اصلی “به شما محافظت متقابل در برابر BA.2 می دهد.” اخبار سی بی اس.

با ظهور BA.2 در برخی کشورها، WHO می گوید تحقیقات در مورد نوع Omicron “باید در اولویت قرار گیرد.” اخبار سی بی اس ذکر شده.

اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع کووید، از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده بازدید کنید.

منبع: CBS

رابرت پرید و رابین فاستر

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۲۱ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/