نتایج منفی دست دادن های طولانی مدت


محققان اسکاتلندی در جدیدترین مطالعه خود دریافتند که دست دادن طولانی مدت بیش از ۳ ثانیه می تواند اثرات منفی از جمله ایجاد اضطراب و تأثیر بر روابط طرفین داشته باشد که در روابط کاری و کاری بیشتر مشهود است.

نتایج منفی دست دادن های طولانی مدت

شهرخوان: محققان اسکاتلندی در جدیدترین مطالعه خود دریافتند که دست دادن بیش از ۳ ثانیه می تواند اثرات منفی از جمله ایجاد اضطراب و تأثیر بر روابط طرفین درگیر داشته باشد که در روابط کاری و کاری بیشتر مشهود است.

بررسی تاثیر نوع دست دادن

دکتر Emese Nagy از دانشگاه داندی (داندی) اسکاتلند در مطالعه جدید خود به بررسی تأثیر نوع دست دادن در شکل گیری روابط اجتماعی می پردازد و در این باره اعلام می کند: یک مصافحه طولانی و بیش از ۳ ثانیه در روابط تجاری و ارتباطات. که به صورت تجاری سرریز شده، اثر منفی می گذارد و در طرفین تشویش ایجاد می کند.

دانشجویان مقطع کارشناسی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه داندی با ۳۶ شرکت کننده مصاحبه کردند و در مورد آینده کاری و شغلی آنها بحث کردند.

سپس این شرکت کنندگان به محقق دومی معرفی شدند که در اولین جلسه و معارفه، یا به طور معمول (کمتر از ۳ ثانیه) دست می داد، یا به صورت طولانی (بیش از سه ثانیه) دست می داد یا اصلاً دست نمی داد. . .

لازم به توضیح است که این شرکت کنندگان در این تحقیق و بررسی از اهمیت دست دادن کاملاً بی اطلاع بوده و تنها بر اساس سؤالاتی که از آنها پرسیده شده بود، واکنش های خود را به محققین می دادند تا بعداً بررسی شوند. .

مروری بر تحقیقات در مورد اثرات نوازش کردن

در سال ۲۰۱۱، دکتر. آمیز نقی نیز مطالعه مشابهی در مورد تأثیرات آغوش بر روابط انجام داده است. او توضیح داد: «به‌ویژه دست دادن می‌تواند نشانه احترام و نگرانی باشد و تأثیری ماندگار بر روابط ما داشته باشد». شواهدی وجود دارد که نشان می دهد بسیاری از رفتارها مانند در آغوش گرفتن که بیش از ۳ ثانیه طول می کشد می تواند به روابط آسیب برساند.

در این تحقیق جدید همچنین مشخص شد که اگر دست دادن در کمتر از ۳ ثانیه صورت گیرد باعث ایجاد احترام و تقویت رابطه می شود.

دکتر نقی در توضیح خود تاکید کرد: البته اگر این دست دادن بیش از ۳ ثانیه طول بکشد، ممکن است تصور کنید که این دست دادن طولانی احساس گرما و صمیمیت را بین طرفین ایجاد می کند، ضمن اینکه تاثیر منفی روی گیرنده می گذارد. . .

سیاستمداران علاقه خاصی به دست دادن طولانی دارند که جدا از اینکه نشانه گرمی و صمیمیت است، بیشتر نشان دهنده اقتدار است.

اما تحقیقات ما نشان می دهد که این اقدام ممکن است از دید خبرنگاران و دوربین های آنها تأثیرگذار و مهم باشد، اما بر کیفیت کار و روابط شخصی آنها تأثیر منفی می گذارد و آنها را به خطر می اندازد و می تواند واکنش های میلیونی داشته باشد. . از مردم

نوع خاصی از دست دادن

این موضوع در سال‌های اخیر با روی کار آمدن دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و نوع خاص دست دادن او با سران دولت‌های مختلف مانند فرانسه، ژاپن و کانادا، بیشتر در روابط سیاسی آشکار شده است. خبرساز شد و تا مدت ها سوژه رسانه های سراسر جهان شد.

این نوع خاص از دست دادن ترامپ توسط بسیاری از روانشناسان و تحلیلگران مشاهده شده است و آخرین نمونه آن مطالعه ای است که توسط دکتر Dr. آمیزه ناگی در اسکاتلند که تاثیرات منفی این نوع دست دادن را بر روابط طرفین نشان داد.

محققان در این رابطه اظهار داشتند: شرکت‌کنندگانی که مجبور بودند برای مدت طولانی‌تری با همکاران ما دست بدهند، از تعامل کمتری برخوردار بودند، کمتر می‌خندیدند و اضطراب بیشتری نشان می‌دادند.

قابل ذکر است، دست دادن کمتر از ۳ ثانیه منجر به لبخندهای بعدی کمتری شد، اما این موضوع حس طبیعی تری داشت. هیچ تغییر رفتاری در شرکت کنندگان دست نخورده مشاهده نشد.

شرح کامل این مطالعه و نتایج آن را می توان در آخرین شماره مجله Perception And Motor Skills یافت.