نبردهای بزرگ در کشتی آزادی/جنگ ستارگان که ۱۲۰۰۰ صندلی در مقابل تماشاگران دارد – شما آنلاین هستید


به گزارش ایسنا، رقابت‌های نهایی انتخابی تیم ملی کشتی آزاد برای حضور در رقابت‌های جهانی صربستان در اوزان ۶۱، ۸۶، ۹۲، ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم فردا یکشنبه در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی برگزار می‌شود. در تهران ۲۰۲۲ جهان مشخص خواهد شد.

کادر فنی کشتی آزاد برخلاف کشتی فرنگی از ابتدا روش ها و قوانین مشخصی را در راستای اجرای عدالت در انتخاب ملی پوشان کشتی آزاد ایران در مسابقات جهانی و همچنین نفرات پیشرو اعلام کرد. از جمله حسن یزدانی، کامران قاسم پور و امیرحسین زارع. برای کسب نایب قهرمانی تیم ملی باید به مصاف حریفان خود بروند اما در کشتی فقط مسابقه انتخابی بین میرزازاده و یوسفی برگزار می شود. در اوزان سنگین و هنوز سوالات زیادی درباره اوزان دیگر وجود دارد و مشخص نیست کادر فنی بر اساس چه نتایجی تیم ملی را انتخاب می کند.

در ادامه انتخابی ملی پوشان کشتی آزاد در مسابقات جهانی مورد بررسی قرار گرفت:

وزن ۵۷ کیلوگرم: علیرضا سرلک دارنده مدال نقره مسابقات جهانی ۲۰۲۱ نروژ و احمد محمدنژاد جوان است دارنده مدال طلای جام تختاتی به فینال انتخابی تیم ملی راه یافت و طبق اعلام کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد، این دو کشتی گیر باید برای حضور در مسابقات رده بندی در تونس به نایب قهرمانی تیم ملی اعزام شوند. در مسابقات جهانی ۲۰۲۲ صربستان.

وزن ۶۱ کیلوگرم: رضا اطری دن داریوش حضرتقلی زاده به مرحله نهایی انتخابی تیم ملی رسیده است.۲ این کشتی گیران فردا یکشنبه در دیدار انتخابی تیم ملی به مصاف یکدیگر می روند که در صورت پیروزی عطاری در اولین دیدار نایب قهرمان تیم ملی در مسابقات جهانی را از آن خود می کند. از صربستان و در غیر این صورت نایب قهرمان تیم ملی با دو برد از سه مبارزه راهی کشتی می شود.

وزن ۶۵ کیلوگرم: رحمان عموزاد خلیلی وی با کسب اولین عنوان قهرمانی کشور و همچنین مدال طلای آسیا به عنوان قهرمان کشوری این رده سنگین در مسابقات جهانی معرفی شد.

وزن ۷۰ کیلوگرم: امیرمحمد یزدانی وی در فینال جام تختی با برتری مقابل نایب قهرمان اروپا از ارمنستان به مقام قهرمانی رسید و با عدم حضور یگانه جعفری و حرکت عرفان الهی به وزن بالاتر به عنوان نماینده این کشور سنگین وزن در جهان معرفی شد. مسابقات قهرمانی

وزن ۷۴ کیلوگرم: در این وزن نیز یونس امامی | پس از کسب اولین عنوان قهرمانی کشور و مدال طلای آسیایی، به عنوان تیم ملی ایران در مسابقات جهانی معرفی شد.

وزن ۷۹ کیلوگرم: محمد نخودی | دارنده مدال نقره جهان و علی سوادکوهی دارنده مدال طلای قهرمانی آسیا به مسابقات رده بندی در تونس اعزام می شود.

وزن ۸۶ کیلوگرم: در فینال انتخابی تیم ملی بین علیرضا کریمی دن محسن مصطفوی | مسابقه ای برگزار می شود و برنده این مسابقه به مصاف هم می رود حسن یزدانی در این مرحله در صورت پیروزی حسن یزدانی در مبارزه اول نایب قهرمان تیم ملی در رقابت های جهانی صربستان خواهد بود و در غیر این صورت دونده تیم ملی در دو مبارزه از سه مسابقه پیروز خواهد شد.

وزن ۹۲ کیلوگرم: بین امیرحسین فیروزپور دارنده مدال طلای قهرمانی آسیا مهدی حاجیلویان برنده جام تختی مسابقه ای برگزار می کند و برنده این دیدار به مصاف هم می رود کامران قاسم پور در این مرحله در صورت پیروزی قاسم پور در مبارزه اول، دونده تیم ملی قهرمان صربستان قهرمانی جهان خواهد شد و در غیر این صورت دونده تیم ملی در دو مبارزه از سه مسابقه پیروز خواهد شد.

وزن ۹۷ کیلوگرم: انتخاب تیم بین المللی محمد حسین محمدیان دن مجتبی گیلیج برگزار می شود و نایب قهرمان تیم ملی در این وزن در ۲ مبارزه از ۳ مبارزه پیروز خواهد شد.

وزن ۱۲۵ کیلوگرم: بین یدالله محبی دارنده مدال طلای مسابقات قهرمانی کشور امیررضا معصومی مقام اول جام تختی برگزار می شود و برندگان این دو کشتی گیر به مصاف یکدیگر خواهند رفت. امیرحسین زارع می توان گفت اگر زارع در اولین مبارزه پیروز می شد، نایب قهرمان تیم ملی می شد. در غیر این صورت دوندگان تیم ملی پس از پیروزی در ۲ مبارزه از ۳ مبارزه به کشتی دست خواهند یافت.

انتهای پیام