نایب قهرمان تور ایران و آذربایجان: شکاف بین دوچرخه سواران ایرانی و خارجی هر روز بیشتر می شود – شما آنلاین هستید


نایب قهرمان تور ایران و آذربایجان: شکاف بین دوچرخه سواران ایرانی و خارجی هر روز بیشتر می شود
نایب قهرمان تور ایران و آذربایجان: شکاف بین دوچرخه سواران ایرانی و خارجی هر روز بیشتر می شود

نایب قهرمان تور دوچرخه سواری ایران و آذربایجان در گفت وگو با ایسنا، درباره نتایج مسابقات دوچرخه سواری ایران و آذربایجان اظهار کرد: سی و پنجمین دوره این تور برگزار شد. تیم های خارجی بیشتری در این تور شرکت کرده اند، اما شب قبل از تور متوجه شدیم که چهار تیم انصراف داده اند و شرکت نخواهند کرد. […]

نایب قهرمان تور دوچرخه سواری ایران و آذربایجان در گفت وگو با ایسنا، درباره نتایج مسابقات دوچرخه سواری ایران و آذربایجان اظهار کرد: سی و پنجمین دوره این تور برگزار شد. تیم های خارجی بیشتری در این تور شرکت کرده اند، اما شب قبل از تور متوجه شدیم که چهار تیم انصراف داده اند و شرکت نخواهند کرد. البته تیم های قدرتمندی مانند بلژیک، آلمان و پروتاچ آفریقای جنوبی کنار نرفتند و در تور حضور داشتند. من پیراهن طلا را با فاصله بسیار کمی از دست دادم و در مجموع در تور دوم شدم، اما پیراهن کوهستانی را نیز در تور به دست آوردم.
صفرزاده در خصوص دلیل موفقیت کمتر دوومیدانی ایران در سکوی برتر در تور ایران و آذربایجان نسبت به سال های گذشته توضیح داد: تا زمانی که تیم خوبی در کشور وجود نداشته باشد هزینه ای نمی شود و ورزشکار در مسابقات خارجی شرکت نمی کند. ، او شاهد افول خواهد بود. ما دوچرخه سوار ایرانی خواهیم بود. ورزشکاران می توانند با تمرین تا حدودی پیشرفت کنند و بقیه با رقابت جبران می شود. در سال های اخیر تیم هایی مانند پتروشیمی تبریز، پیشگامان کویر یزد و شهرداری تبریز کنار رفتند و دوومیدانی های ایرانی دیگر نتوانستند در مسابقات خارجی شرکت کنند.
وی افزود: دوچرخه سواران بلژیکی که با آنها صحبت کردم ۱۱۷ روز در مسابقات شرکت کردند اما پنج روز در تور ایران و آذربایجان شرکت کردم و در نهایت پنج روز در مسابقات لیگ و قهرمانی کشور دوچرخه سواری کردم. بین کسی که ۱۱۷ روز مسابقه داده و کسی که ۱۰ روز مسابقه داده است باید تفاوت وجود داشته باشد. با این شرایط شاهد افزایش روزافزون شکاف بین دوچرخه سواران ایرانی و خارجی خواهیم بود. موقعیتی که به دست آوردم به دلیل تخصصم است که در مسیرهای کوهستانی تخصص دارم. البته نرفتن به مسابقه باید روی من تاثیر گذاشته باشد و اگر در مسابقات بیشتری شرکت می کردم الان در تور ایران و آذربایجان با فاصله بسیار مطمئن تری طلایی می کردم. در ایران نه تیم سازی وجود دارد، نه اسپانسر علاقه مند، نه ورزشکاری برای آمادگی روحی و جسمی در شرایط مسابقه قرار می گیرد و در نتیجه بیشتر سکوهای قهرمانی تور در اختیار دوندگان خارجی است.
دوومیدانی ایران در المپیک توکیو درباره نوع مسیر انتخابی برای تور ایران – آذربایجان گفت: این تور به دلیل شیوع ویروس کرونا دو سال برگزار نشد و برای برگزاری تور پس از دو سال مسیر خوبی است. و سال آینده می تواند به حالت قبل و بهتر برگردد
وی در پاسخ به این سوال که هدیه دیدار پرداخت شده است یا خیر؟ گفت: پرداخت نمی شود که البته قانون جدید اتحادیه جهانی است. شنیده ام که برگزارکنندگان موظف هستند کل مبلغ جایزه را به حساب اتحادیه جهانی واریز کنند و پس از نتیجه تست دوپینگ، مبلغ جایزه هر تیم را به حساب تیم واریز کنند. باید شماره حساب هایی که اعضای تیم هستند را معرفی کنیم. الان شماره حساب خارجی دارم و همین را می دهیم و مشکلی نیست اما سایر تیم های ایرانی اگر جایزه داشته باشند و شماره حساب خارجی نداشته باشند مشکل دارند.
انتهای پیام