نانسی پلوسی تایوان را ترک می کند – شما آنلاین هستید


به گزارش ایسنا، به نقل از دفتر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، سفر این مقام عالی رتبه از سنگاپور آغاز شده و باید به ژاپن، کره جنوبی و مالزی سفر کند. در همین حال، وی عصر روز سه شنبه نیز به تایوان، جزیره ای خودگردان که چین مدعی آن است، سفر کرد و این سفر با اعتراض شدید پکن مواجه شد.

به گزارش خبرگزاری دولتی چین (شین‌هوا)، شی فنگ، معاون وزیر امور خارجه چین در واکنش به سفر پلوسی گفت: این اقدام بسیار گستاخانه و رسوایی است و عواقب آن بسیار جدی است. چین تسلیم نخواهد شد. کسانی که با آتش بازی می کنند با آن هلاک می شوند.
در همین حال، تسای اینگ ون، رئیس جمهور تایوان امروز (چهارشنبه) از پلوسی “به دلیل سفر و اقدام قاطع او در حمایت از تایوان در این برهه حساس” قدردانی کرد و گفت که جزیره “در مقابل تهدیدات نظامی تسلیم نخواهد شد.”
رئیس جمهور تایوان و پلوسی امروز ملاقات کردند و تسای گفت که او “یکی از وفادارترین دوستان جزیره” است و از “حمایت بی دریغش در عرصه بین المللی” تشکر کرد. تایوان یک شریک قابل اعتماد برای ایالات متحده است و به همکاری با ایالات متحده برای تقویت همکاری در امنیت و توسعه اقتصادی و زنجیره تامین ادامه خواهد داد.

انتهای پیام