موکبی که «رادیو اربعین» تدارک دید/ با این نواها به کربلا رفت – شما آنلاین هستید


رژه برگزار شده توسط
رژه برگزار شده توسط

محمد بخشایش یکی از تهیه کنندگان رادیو اربعین در خصوص برنامه این شبکه و اخبار مورد نیاز مردم در ایام اربعین به خبرنگار مهر گفت: ساعات ابتدایی و طلایی رادیو اربعین به گفتگوها و اطلاع رسانی های مهم اختصاص دارد و در این ساعات مردم و زائران از وضعیت و اخبار اربعین گذشته […]

محمد بخشایش یکی از تهیه کنندگان رادیو اربعین در خصوص برنامه این شبکه و اخبار مورد نیاز مردم در ایام اربعین به خبرنگار مهر گفت: ساعات ابتدایی و طلایی رادیو اربعین به گفتگوها و اطلاع رسانی های مهم اختصاص دارد و در این ساعات مردم و زائران از آخرین شرایط و اخبار برگزاری اربعین اطلاع رسانی می شود.
مراسم رژه توسط رادیو اربعین برگزار شد
وی ادامه داد: تلاش ما بر این است که تردد زائران در مرزهای زمینی و هوایی و مشکلات پیش روی آنها را تسهیل کنیم. رادیو اربعین از ساعت ۱۸ تا ۲۴ که آخرین ساعت شب است و بهترین زمان برای زائران پیاده در نظر گرفته شده است، تبدیل به موکب می شود. هیئتی که شاید از وسط یک استودیوی کوچک باشد اما حسینیه ای است به بزرگی همه راهپیمایی های این مسیر که از مهران به نجف و نجف به کربلا می رود.
بخشایش درباره قسمت هایی از برنامه جاماندگان اربعین گفت: سعی می کنیم با پخش مداحی، نوحه های ویژه و گفتگو و سفرنامه حال و هوای زائران را در این مواقع تغییر دهیم. ضمن اینکه خیلی ها نمی توانند به اربعین بروند و نوعی حسرت در دلشان احساس می شود، در آن مواقع با گوش دادن به برنامه احساس می شود که از قبل با زائران همراهی می کنند.
ساعت عشق با امام حسین (ع)
وی افزود: بسیاری از افرادی که به رادیو اربعین گوش می دهند در این مداحی ها و مداحی ها و نوحه ها آرامش می یابند. این روزها مانند دوران عشق بازی مردم با امام حسین (ع) است و تمام تلاش ما بر این است که حال مردم را از هوای تلفن و ابراز احساسات به گزارش و موارد دیگر تغییر دهیم.
تهیه کننده رادیو اربعین با اشاره به اعزام خبرنگاران گفت: بخشی از این هدف با فضایی که خبرنگاران ما از کربلا می فرستند محقق می شود تا مخاطب تصور کند در کربلاست.
این ناشر با اشاره به برخی از بینندگان رادیو اربعین و تماس ها با این شبکه یادآور می شود: بسیاری از آنها که تمکن مالی کامل برای رفتن به کربلا ندارند و یا مشکلات و بیماری های شخصی دارند با رادیو اربعین تماس می گیرند و هزینه هایی را که ارائه می کنند به نوعی پرداخت می کنند. خود را به دوستان خود که می خواهند بروند اما مشکل مالی دارند و مشتاق این سفر هستند.
وی در پایان درباره دریافت رادیو اربعین در عراق برای اطلاع رسانی لازم گفت: بینندگان در عراق می توانند از طریق اینترنت از رادیو اربعین دریافت کنند و از پایگاه ایران صدا برای به روز شدن اطلاعات و اخبار روز استفاده کنند.