مولکول های رشد مجدد مو در افراد طاس یافت می شود – شما آنلاین


یک مطالعه جدید نقش ناشناخته قبلی را برای یک مولکول سیگنال نشان می دهد که پیام آن برای رشد جدید مهم است و می تواند برای معکوس کردن ریزش مو استفاده شود.

دانشمندانی که رشد مو را بررسی می کنند، به اکتشافات مهمی در مورد رفتار سلول های کلیدی در فولیکول ها دست یافته اند. این مطالعه نقش ناشناخته قبلی را برای مولکول‌های سیگنالینگ نشان داد که پیام‌های آنها برای رشد جدید مهم است و می‌توان از آن برای معکوس کردن ریزش مو استفاده کرد. در انسان استفاده می شود.

سلول های اولیه در این مطالعه به عنوان سلول های پاپیلای پوستی شناخته می شوند که در فولیکول های مو زندگی می کنند و به تعیین میزان، ضخامت و طول مو کمک می کنند.

این نقش سلول‌های پاپیلای پوستی را در جلو و مرکز در بسیاری از تلاش‌ها برای ایجاد درمان‌های جدید برای ریزش مو قرار داده است و تحقیقات نشان می‌دهد که چگونه می‌توان آنها را از سلول‌های بنیادی تولید کرد یا در نسخه‌های سه بعدی استفاده کرد.

مطالعه جدید توسط دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا در ایروین انجام شد که در حال تحقیق بر روی درمان های جدید برای آلوپسی آندروژنتیک یا طاسی با الگوی مردانه هستند.

برای انجام این کار، دانشمندان یک مدل موش با سلول‌های پاپیلای پوستی بیش فعال را مهندسی کردند که منجر به رشد مو شد. این تحقیق به دانشمندان اجازه داد تا مشاهده کنند که سلول‌ها چگونه مولکول‌های سیگنال‌دهنده‌ای را که کلید رشد مو هستند فعال می‌کنند و اینگونه بود که آنها نقش یک مولکول ناشناخته قبلی به نام SCUBE3 را کشف کردند که بعداً از طریق آزمایش‌هایی بر روی فولیکول‌های انسان تأیید شد.

ماکسیم پلیکوس، سرپرست تیم تحقیق، گفت: در زمان‌های مختلف در طول چرخه زندگی فولیکول مو، همان سلول‌های پاپیلای پوستی می‌توانند سیگنال‌هایی ارسال کنند که فولیکول را غیرفعال نگه می‌دارد یا رشد موهای جدید را تحریک می‌کند.

ما دریافتیم که مولکول سیگنال‌دهنده SCUBE3 که به‌طور طبیعی توسط سلول‌های پاپیلای پوستی تولید می‌شود، پیام‌رسانی است که به سلول‌های بنیادی موی همسایه در بدن می‌گوید شروع به تقسیم کنند، که نشان‌دهنده شروع رشد موهای جدید است.

در دور دیگری از آزمایش‌ها، دانشمندان SCUBE3 را به پوست موش تزریق کردند و فولیکول‌های پوست سر انسان را به آن منتقل کردند. این در واقع منجر به تحریک قوی رشد مو، هم در فولیکول های غیرفعال انسان و هم در فولیکول های موش صحرایی اطراف آنها می شود. دانشمندان این پیشرفت را شواهد بالینی امیدوارکننده‌ای می‌دانند که نشان می‌دهد SCUBE3 یا مولکول‌های مشابه می‌توانند به عنوان درمانی برای ریزش مو استفاده شوند.

Pleikos گفت: «نیاز زیادی به داروهای جدید و مؤثر برای ریزش مو وجود دارد و ترکیبات طبیعی که معمولاً توسط سلول‌های پاپیلای پوستی استفاده می‌شود، انتخاب ایده‌آلی برای درمان‌های نسل بعدی هستند».آزمایش ما در مدل پیوند موی انسان، پتانسیل بالینی SCUBE3 را تایید کرد.

این تحقیق در مجله Developmental Cell منتشر شده است.

منبع: وب سایت نیو اطلس منتشر شده توسط دانشگاه کالیفرنیا، ایروین