مهاجم ایرانی دو میلیون یورویی شاختار دونتسک اوکراین – شما آنلاین هستید


به گزارش خبرنگاران مهر، شهاب زاهدی مهاجم ایرانی در تابستان . او به تیم المپیک دونتسک در اوکراین پیوست و خیلی زود نام رسمی برای خود در فوتبال اوکراین پیدا کرد. زاهدی در المپیک عملکرد بسیار خوبی داشت و پس از یک فصل و نیم با ۳۶۰ هزار دلار المپیک را به مقصد زوریا لوهانسک ترک کرد.

زاهدی با این مبلغ گران ترین انتقال یک باشگاه المپیکی را به نام خود انجام داد. اما او در شرایطی زوریا را ترک کرد که خیلی ها فکر می کردند نمی تواند به موفقیت هایش در این تیم ادامه دهد.

با این حال زاهدی در زوریا هم چهره موفقی بود و در کنار دیگر مهاجم ایرانی، مرحوم صیادمنش، خط حمله زوریا را تقویت کردند. پس از حمله نظامی روسیه به اوکراین و تعطیلی لیگ اوکراین، زاهدی طبق قانون فیفا به طور موقت از زوریا جدا شد و به تیم پوشکاش مجارستان پیوست.

اکنون که مذاکراتی برای شروع مجدد لیگ اوکراین در جریان است، گمانه زنی ها در مورد وضعیت بازیکنانی که قبل از حمله نظامی روسیه در اوکراین بازی می کنند بالا گرفته است.

ویکتور واکو، مفسر، روزنامه نگار و کارشناس فوتبال در اوکراین، مدعی است که شهاب زاهدی اکنون بهترین گزینه برای تقویت خط حمله شاختار دونتسک در اوکراین است.

به گفته ویکتور، زاهدی حدود ۲ میلیون یورو برای شاختار هزینه خواهد داشت. هزینه زیادی برای تیم شاختار نیست اما از طرفی می تواند به وضعیت مالی تیم زوریا برای این انتقال کمک کند.

با توجه به اینکه تعدادی از فوتبالیست های اوکراینی در شرایط فعلی هنوز تصمیمی برای حضور در لیگ اوکراین ندارند، بعید است زاهدی یکی از گزینه های شاختار دونتسک باشد.