منظور ما چیست "برنامه غذایی ضد التهابی؟"

من کشف کرده ام که بهترین نوع رژیم غذایی که بسیاری از افراد باید برای اطمینان از سلامت و بهبودی مطلوب اتخاذ کنند، یک برنامه رژیم غذایی ضد التهابی است. من این رژیم را از استادم، دکتر دیکسون تام، که در کالج ملی طب طبیعی طبی (NCNM) تدریس می‌کند، یاد گرفتم، هر جا مدرک پزشکی ام را گرفتم.

من خوش شانس بودم که زیر نظر دکتر تام در کلینیک مرکز ملی روانپزشکی کودک کار کردم و مزایای شگفت انگیز رژیم ضد التهابی را دیدم. ما به این برنامه رژیم غذایی ضد التهابی می گوییم زیرا بسیاری از آلرژن های رایج را که ممکن است باعث تحریک داخل بدن شوند، از بین می برد. همچنین مصرف آفت کش ها، هورمون ها و باقی مانده های آنتی بیوتیک را کاهش می دهد.

رژیم غذایی پر از وعده های غذایی کامل است. او از شر غذاهای فرآوری شده، قندها و سایر غذاهای مصنوعی مانند روغن های هیدروژنه خلاص می شود و مصرف بالای سبزیجات را برای دریافت ویتامین های ضروری تشویق می کند. این برنامه غذایی ضد التهابی با کاهش دریافت سموم و سایر مواد سخت هضم، هضم غذا را بهبود می بخشد و توهین به بدن را کاهش می دهد.

اگر خون و لنف به درستی با ویتامین ها تامین شود و غذاهایی که هضم یا جذب آنها دشوار است حذف شوند، عملکرد سلولی – به عبارت دیگر، متابولیسم بهبود می یابد. بنابراین، بدن به گونه‌ای حمایت می‌شود که بازسازی سلولی را تسهیل می‌کند تا انحطاط آن‌ها، که می‌تواند باعث بیماری شود.

برنامه رژیم غذایی ضد التهابی ارائه شده در این پست ممکن است شدیدترین شکل رژیم باشد. حتی اتخاذ جزئی از رژیم غذایی، بسیاری از تنظیمات مثبت را در بهزیستی افزایش می دهد. به عنوان مثال، حذف آرد سفید، شکر سفید، و گوشت های غیر ارگانیک در حالی که همچنان از گندم کامل، ملاس و گوشت اندام استفاده می شود، سلامت را بهبود می بخشد.

برای برخی از افراد و خانواده ها، تغییر در یک برنامه غذایی ضد التهابی می تواند یک انتقال آهسته باشد. لازم نیست یک شبه اتفاق بیفتد. حتی اتخاذ تدریجی یک برنامه غذایی باعث افزایش رفاه و کاهش احتمال ابتلا به بیماری های مزمن در آینده می شود. اگر فردی قبلاً یک بیماری مزمن داشته باشد، انتقال سریع به یک برنامه رژیم غذایی ضد التهابی تفاوت بزرگتری برای سلامتی ایجاد می کند.

برای مثال، یک فرد مبتلا به سرطان می خواهد برای انتقال سریعتر به یک برنامه غذایی فداکاری کند. انجام این کار باعث ایجاد تغییرات مثبتی می‌شود که به هر نوع درمان سرطانی که بیمار تحت آن قرار می‌گیرد، خواه مرسوم یا غیر معمول کمک می‌کند. باز هم، این رژیم واقعاً این پتانسیل را دارد که برنامه را به اندازه کافی پاک کند تا درمان «جایگزین» یا «درمان‌کننده» کارآمدتری ایجاد کند.

نکته دیگری که باید به خاطر داشته باشید این است که همه به همه غذاهایی که در این برنامه غذایی گنجانده شده است به عنوان “غذاهایی که باید اجتناب کنید” واکنش منفی نشان نمی دهند. بعد از اینکه رژیم ضد التهابی برای مدت معینی به شدت رعایت شد، ممکن است مصرف مجدد برخی از غذاها قابل قبول باشد و در صورت عدم ایجاد عوارض، در هنگام مصرف مجدد اثراتی مشاهده شود و آن غذای خاص قابل تحمل باشد (البته). هنوز نباید پذیرفته شود). هر روز مصرف کنید).

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر