منتظر تشخیص هستید؟ ۹ تا از مرگبارترین کلمات هنگام مواجهه با لوپوس و سایر بیماری های التهابی

قبل از انجام هر کاری منتظر تشخیصم هستم.

من را متحیر می کند که چند بار مشترکین خبرنامه بیماری خودایمنی شفا به من گفته اند که برای کمک به خودشان کاری انجام نمی دهند، حتی پزشکشان. برچسب های آنها! آیا این بیماری لوپوس، فیبرومیالژیا، آرتریت، یا فهرست بلندبالایی از دیگر «نشانه‌های» بالقوه بیماری‌ها است، همه مسائل التهابی که راه‌حل‌های ساده، ذاتی، ایمن و بدون هزینه برای کمک به شروع روند بهبودی دارند!! این در حالی است که از علائم خودایمنی دردناک و حتی ناتوان کننده مانند خستگی مفرط، دردهای عضلانی، علائم درد مفاصل شدید/آرتریت، تب، میگرن، بثورات، ریزش مو، مشکلات کلیوی و غیره رنج می برید.

اولین خط دفاعی شما نباید شامل رویکرد «صبر کن و ببین».

خط اول دفاعی باید شامل یک حمله فوری و همه جانبه باشد هر چیزی این باعث التهاب می شود! به عنوان مثال، رژیم غذایی لوپوس (ضد التهابی) بهبودهای چشمگیری را برای اکثر افراد نشان داده است، همانطور که بسیاری از مکمل های غذایی با هدف تنظیم مجدد پیام اشتباه سیستم ایمنی “حمله” انجام شده است. این دو مورد از قدرتمندترین و ساده ترین اقداماتی است که یک فرد مبتلا به یک بیماری التهابی می تواند انجام دهد.

فقط شما و نه پزشکتان باید مسئولیت کامل سلامتی خود را بپذیرید!

متأسفانه، لوپوس (و سایر مشکلات خودایمنی مرتبط) اغلب ماه ها و معمولاً سال ها طول می کشد تا تشخیص داده شود، در عین حال می توان یک پروتکل درمانی ساده، طبیعی و مؤثر را آغاز کرد. به این موارد، امکان اجتناب از مراجعات غیر ضروری بیمارستان، داروهای بعدی، کاهش نیاز به ویزیت های فعلی و اجتناب از عوارض خطرناک و اغلب مخرب داروهای تجویز شده و تشدید علائم را اضافه کنید.

یک رژیم درمانی را با راه حل های سلامت عقل سلیم شروع کنید که شامل (اما محدود به موارد زیر نیست):

بدن- غذا/مواد مغذی مناسب که از روند بهبودی با رژیم لوپوس حمایت می‌کند، چه باید کرد و از چه کارهایی باید اجتناب کرد، تضمین هضم سالم و جذب ذرات غذا، مکمل‌ها، حذف سموم، ارتقاء سطح قلیایی داخلی و غیره.

ذهن – کاهش استرس، استراتژی‌های درمانی شرقی، تجسم‌های خوددرمانی، قدرت ذهن/نگرش و غیره.

روح – ایمان، دعا، مراقبه، حمایت از عزیزان

… با اعدام فوری!

همه موارد فوق یک رویکرد ایمن، طبیعی و عقل سلیم است که از بدن در روند بهبودی حمایت می کند. (البته، با هر تغییری در رژیم غذایی یا سبک زندگی خود، تأیید متخصص سلامت خود را دریافت کنید.)

همانطور که شعله های بیماری را با هر چیزی که در اختیار دارید شعله ور می کنید، از تیم متخصصان خود (که امیدواریم یک متخصص طبیعی یا متخصص سلامت جایگزین در ترکیب وجود دارد) بخواهید تا به شما کمک کنند تا علت اصلی را شناسایی کنید تا بتوانید پس از یافتن آن را بیشتر هدف قرار دهید.

برای برخی این موضوع در مورد غذا/هضم است، برای برخی دیگر درباره محیط زیست/سموم، شاید استرس حاد و/یا مزمن (همانطور که در مورد من بود)، یا حتی داروهایی که به عنوان محرک لوپوس شناخته شده اند. بسیاری از افراد علت اصلی علائم خود را پیدا نمی‌کنند، اما با اجرای پروتکل درمانی صحیح می‌توانند علائم را بهبود بخشند، اگر نگوییم معکوس شوند.

در ضمن آتش را کم کنید و از گسترش آن جلوگیری کنید!

قرار دادن افراد زیادی برای «منتظر کردن و دیدن» منجر به شعله ور شدن قابل اجتناب و حتی عواقب جدی و بلندمدت سلامتی می شود. خبر غم انگیز این است که می شد با یک رویکرد طبیعی و پیشگیرانه برای درمان از آن جلوگیری کرد، یا حداقل تا حد زیادی کاهش داد.

لطفاً توجه داشته باشید که این بدان معنا نیست که هیچ مشکل خاص بیماری وجود ندارد. البته وجود دارد. با این حال، داشتن یک پروتکل عادی و سالم به نفع شماست. از مقصرانی که به سلامت آسیب می زند دوری کنید. غذاهای سفید (شکر، نمک، آرد، لبنیات)، غذاهای چرب، غذاهای فرآوری شده و الکل، تنها تعدادی از رایج ترین مواردی هستند که نباید از آنها اجتناب کرد.

واقعیت: اصول اولیه شفا برای همه بیماری ها ۸۵ درصد یکسان است. بنابراین، چرا منتظر برچسب باشید؟

اکثر پزشکان روش درمانی را نمی آموزند. آنها با بیماری، تشخیص آن و استفاده از داروهای تجویز شده برای یک رویکرد درمانی علامتی که علائم را در مقابل درمان علت اصلی سرکوب می کند، تجربه دارند. سرکوب علائم گاهی اوقات می تواند در کوتاه مدت بسیار مفید باشد، اما این مدل یک رویکرد غیر درمانی است.

در واقع، اکنون پرونده های حقوقی جدی با افراد یا مؤسساتی مرتبط است که ادعاهای «درمانی» می کنند (حتی اگر این ادعاها از نظر علمی ثابت شده باشد). من اخیراً از شنیدن ادعایی از یک دانشگاه کانادا هیجان زده بودم که تحقیقاتش پاسخی برای یک بیماری کشنده رایج و گسترده پیدا کرده است، زیرا با وجود شواهد به نفع خود با اتهامات قانونی احتمالی روبرو است.

وقتی بدتر شدی برگرد و من استروئید مصرف می کنم

وقتی به بیماری لوپوس مبتلا شدم و برای اولین بار به روماتولوژیست مراجعه کردم، پرسیدم: برای بهبودی خود چه کاری می توانم انجام دهم؟ پاسخ او: “هیچی، وقتی بدتر شدی برگرد و من تو را استروئید مصرف می کنم.”

وقتی عصبانیتم را قورت دادم، سپس تصمیم گرفتم دقیق تر باشم و پرسیدم “آیا غذاهای خاصی وجود دارد که باید بخورم یا از آن اجتناب کنم؟” به من گفتند هر چه بخواهی فرقی نمی کند. در سومین و آخرین تلاشم برای نوعی پشتیبانی قابل شناسایی، پرسیدم “آیا کاری می توانم برای جلوگیری از شعله های آتش انجام دهم؟” چه کسی به من گفت “تو به من گفتی که کتابی در مورد لوپوس خوانده ای، اینطور نیست، آیا به هیچ یک از این سوالات پاسخ نداد؟”

فکر بعدی ام را فوراً ذکر نمی کنم، غیر از فکر دومی که در داخل اعلام کردم که هرگز زندگی خود را با لوپوس سپری نمی کنم، چه رسد به اینکه دوباره به این “متخصص” مراجعه کنم! من مبتلایان به لوپوس بیشماری داشته ام که از همین واکنش غیرمسئولانه، غیرحرفه ای و غیر مفید شکایت کرده اند.

تجربه فوق که بسیاری از ما با “حرفه ای ها” داشته ایم به این معنی نیست که هیچ پزشکی وجود ندارد که به خارج از پارادایم پزشکی نرسیده باشد و خود را در پروتکل درمان طبیعی جایگزین آموزش داده باشد. افراد بی‌شماری هستند که به بیماری لوپوس معکوس و سایر بیماری‌های جدی مبتلا بوده‌اند و به طور مرتب آن را گزارش می‌کنند.

نکته تاسف بار این است که آنها از این قاعده مستثنی هستند و دسترسی به اطلاعات مانند “داخل” یک جنبش سلامت جایگزین است که به خوبی شناخته شده است، اما چندان تبلیغاتی ندارد. وجود دارد، اما شما باید آن را خارج از کانال های معمولی پیدا کنید.

بسیاری از بیماران من که دارای بیماری های خودایمنی هستند (مانند لوپوس، آرتریت روماتوئید، آسم و پرکاری تیروئید) می توانند بهبود یابند و داروهای خود را ترک کنند.

(در مورد درمان بیماری 🙂 “نتیجه آنقدر شگفت انگیز است که من در معرض سوء ظن و حتی ابراز عصبانیت دوره ای توسط پزشکان دیگر قرار می گیرم.”

دکتر فیرمن

درمان لوپوس و بیماری های خودایمنی از درون به بیرون، در مقابل رویکرد درمانی که از بیرون به داخل درمان می کند.

اگر زمانی که بیمار نیستیم رژیم غذایی مهم است، مطمئناً وقتی بیمار نیستیم اهمیت بیشتری دارد! علاوه بر این، داروها درمان نمی کنند. آنها علائم را سرکوب می کنند. آنها همچنین ظرفیت گوارشی مواد مغذی را مسدود می کنند و شروع بهبودی را برای بدن دشوار می کنند. این یک اثر مارپیچ رو به پایین است، با عوارض جانبی دارو اغلب به مشکل اصلی اضافه می‌شود و اغلب از آن فراتر می‌رود!

مواد مغذی، استرس، سموم و رفتار، که همگی به طور بالقوه التهاب زا هستند، زمانی تحت کنترل ما قرار می گیرند که به عهده خودمان باشیم تا با آنها مقابله کنیم. سلامتی ما دست پزشکانمان نیست، در سلامتی ماست!

اگر بنشینیم و منتظر تشخیص باشیم، قربانی هستیم. متأسفانه، اضافه کردن توهین به آسیب، نشستن در انتظار پزشکان برای تشخیص، اغلب فقط به داروهای تجویز شده منجر می شود، نه یک پروتکل درمانی که قدرت ایجاد کیفیت سلامت و زندگی شما را داشته باشد. منتظر برچسب برای شروع پروتکل شفا نباشید.

برای مشاوره رایگان و دسترسی به یک دوره آموزشی رایگان فیزیوتراپی، به http://www.Healing-Lupus.com مراجعه کنید.

برای شما و عزیزانتان فقط بهترین ها را آرزو می کنم، به خصوص سلامتی!

استیسی بیکر

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر