مشکل بوت نشدن ویندوز ۱۱ از فلش – شما آنلاین هستید


یکی از پیش نیازهای نصب ویندوز ۱۱ بر روی هر کامپیوتری، پشتیبانی از Secure Boot و TMP 1.2/2.0 است. اگر این دو گزینه یا ویژگی در سیستم شما فعال نباشد، نمی توانید ویندوز ۱۱ را نصب کنید، در این مقاله می خواهیم بدانیم چگونه نصب ویندوز ۱۱ و فعال سازی Secure Boot و TMP را عیب یابی کنیم.

حداقل سیستم مورد نیاز برای نصب ویندوز ۱۱

برای نصب ویندوز ۱۱، آخرین نسخه سیستم عامل مایکروسافت ویندوز، بر روی رایانه خود، باید شرایط خاصی رعایت شود و حداقل سیستم مورد نیاز توسط رایانه شما ارائه شود. حداقل ویژگی هایی که برای نصب ویندوز ۱۱ نیاز دارید به شرح زیر است:

  • پردازنده ۶۴ بیتی با فرکانس ۱ گیگاهرتز
  • رم ۴ گیگابایت
  • ۶۴ گیگابایت فضای خالی برای درایوهای ویندوز
  • پشتیبانی از UEFI Secure Boot
  • پشتیبانی از TPM 1.2/2.0

اکثر رایانه های امروزی، حتی رایانه های ضعیف، از موارد فوق پشتیبانی می کنند، به خصوص سه مورد اول، اما دو مورد آخر که با هدر Secure Boot و TMP معرفی شده اند، می توانند دردسر ساز باشند. برخی از کامپیوترها از هر دوی این ویژگی ها پشتیبانی نمی کنند و به همین دلیل نمی توان ویندوز ۱۱ را به طور معمول روی آن ها نصب کرد، البته راه هایی برای دور زدن این محدودیت وجود دارد! پس از نصب سیستم عامل، می توانید با خرید لایسنس اصلی ویندوز ۱۱، آن را به صورت قانونی فعال کنید.

با این حال، امروزه تقریباً ۹۰ درصد رایانه‌های شخصی و لپ‌تاپ‌ها از Secure Boot و TMP پشتیبانی می‌کنند و اگر با هر دوی این ویژگی‌ها برای نصب ویندوز ۱۱ خطایی دریافت کنید، ممکن است تنظیمات بایوس شما به درستی پیکربندی نشده و با خطا مواجه شوید. بنابراین، در این صورت، با انجام مراحلی که برای فعال کردن Secure Boot و TMP توضیح دادیم، قادر خواهید بود مشکل نصب ویندوز ۱۱ را حل کنید. در مقاله دیگری به شما خواهیم گفت که چگونه این کار را انجام دهید و دو ویژگی ذکر شده را فعال کنید.

اما قبل از آن، توصیه می کنیم با استفاده از PC Health Tools ارائه شده توسط مایکروسافت، سازگاری رایانه خود با ویندوز ۱۱ را بررسی کنید. برای این کار کافیست ابزار ذکر شده را از سرور Microsoft Remy دانلود، نصب و اجرا کنید و گزینه Check now را بزنید تا چک مورد نیاز به صورت خودکار توسط این ابزار رسمی مایکروسافت ارائه شود. این ابزار در صورت بروز مشکل در نصب ویندوز ۱۱ به شما اطلاع می دهد.

هشدار: برای جلوگیری از هک شدن ویندوز، از نصب نسخه های غیر سنتی ویندوز ۱۱ خودداری کنید و نسخه های معتبر ویندوز ۱۱ را از بازار دانلود کنید.

عیب یابی مشکلات نصب ویندوز ۱۱: چکمه های تبریک دن TMP اجازه می دهد

همانطور که گفتیم در ۹۰ درصد موارد مشکل نصب نشدن ویندوز ۱۱ با فعال کردن Secure Boot و TMP قابل حل است و تقریباً ۹۰ درصد کامپیوترها و لپ تاپ های نسبتاً جدید از این ویژگی پشتیبانی می کنند. بنابراین، در این بخش نحوه فعال کردن آن را شرح خواهیم داد.

Secure Boot PC را فعال کنید

image 1658228556 - مشکل بوت نشدن ویندوز 11 از فلش

اول از همه، به خاطر داشته باشید که مراحل فعال کردن Secure Boot ممکن است بسته به نسخه بایوس و نوع رایانه شما کمی متفاوت باشد، اما روند کلی در همه موارد یکسان است. برای فعال کردن Secure Boot موارد زیر را انجام دهید:

کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید و وارد بخش BIOS شوید. برای ورود به قسمت BIOS باید هنگام بوت شدن سیستم کلید مخصوصی را روی صفحه کلید فشار دهید. در اکثر کامپیوترها، این بخش با فشار دادن کلیدهایی مانند F2 یا F12، F10، F8 یا Esc قابل دسترسی است. با یک جستجوی ساده در گوگل می توانید متوجه شوید که دقیقا کدام دکمه ها را برای ورود به بایوس باید فشار دهید.

در تنظیمات BIOS، به تب Boots بروید.

گزینه Boot Mode را پیدا کرده و روی حالت UEFI قرار دهید.

حالا به تب Security بروید.

گزینه Safe Boot را انتخاب کرده و روی Enabled قرار دهید.

تغییرات ایجاد شده را ذخیره کنید.

به این روش ساده، قابلیت Secure Boot کامپیوتر از طریق BIOS فعال می شود. اکنون نوبت به فعال سازی قابلیت دوم می رسد که مراحل آن در قسمت بعدی توضیح داده خواهد شد.

TMP کامپیوتر را روشن کن

گزینه های برق TMP نیز در برگه امنیت BIOS موجود است. بنابراین به راحتی می توانید از طریق همان منوی بایوس که قبلا وارد کرده اید، این ویژگی را فعال کنید. برای این کار به صورت زیر عمل کنید:

image 1658228530 - مشکل بوت نشدن ویندوز 11 از فلش

وارد تنظیمات BIOS شوید.

به تب Security بروید.

Trusted Platform Technology یا Intel Trusted Platform Technology را پیدا کرده و انتخاب کنید و آن را روشن کنید.

تغییرات ایجاد شده را ذخیره کنید.

با این روش ساده، عملکرد TMP روی کامپیوتر شما فعال می شود و مشکل نصب هک ویندوز ۱۱ حل می شود. بنابراین می توانید سیستم را ریبوت کنید و ویندوز ۱۱ را با فلش یا هر روش دیگری که می خواهید نصب کنید.

ویندوز پس از تغییرات بالا بوت نمی شود (دستگاه بوت یافت نشد)

اگر ویندوز ۱۰ یا نسخه دیگری از سیستم عامل از قبل روی رایانه نصب شده باشد و تغییرات فوق را اعمال کنید، ممکن است پس از راه اندازی مجدد سیستم با پیغام خطای Boot Device Not Found مواجه شوید و ویندوز قبلی شما کار نکند. در این مورد، نگران نباشید زیرا ویندوز و اطلاعات آن خوب است. با رفتن به تنظیمات BIOS و تغییر حالت Boot Mode از UEFI به Legacy Mode می توانید این مشکل را به راحتی حل کنید. با برگرداندن این گزینه به حالت قبلی، ویندوز ۱۰ دوباره روی سیستم کار می کند. س: اگر پس از فعال کردن Secure Boot و TMP با خطاهای بالا مواجه شدید و سیستم ویندوز قبلی شما بوت نمی شود، نگران نباشید.

اگر داده های بسیار مهمی در رایانه خود دارید، مخصوصاً درایورهای ویندوز، توصیه می کنیم قبل از شروع مراحل نصب ویندوز ۱۱، از اطلاعات فعلی خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید، به این ترتیب اگر هنگام نصب نسخه جدید ویندوز با خطا یا مشکل مواجه شدید. ، می توانید اطلاعات قبلی را بازیابی کنید. شما می توانید از روش های مختلفی برای پشتیبان گیری از ویندوز و مکان بازیابی آن استفاده کنید، اما ما توصیه می کنیم یک درایو فلش بازیابی ویندوز ایجاد کنید.

هنگامی که از داده های رایانه فعلی خود یک نسخه پشتیبان تهیه می کنید، می توانید بدون نگرانی هر کاری که می خواهید انجام دهید زیرا می توانید داده های رایانه را حتی در صورت حذف شدن بازیابی کنید. اگر هنگام نصب ویندوز و انتخاب درایور با پیغام خطای درایو GBT یا MBR مواجه شدید، باید از روش خاصی برای تبدیل حافظه هارد دیسک خود به حالت GBT مورد نیاز ویندوز ۱۱ استفاده کنید. اگر به اطلاعات قبلی ویندوز اهمیتی نمی دهید. و از آن نسخه پشتیبان تهیه کرده باشید، به راحتی قادر خواهید بود این کار را انجام دهید. سعی می کنیم در آینده مقالاتی را به طور اختصاصی برای این منظور ارائه کنیم.

اخرین حرف

همانطور که می بینید، در این مقاله نحوه رفع مشکلات نصب ویندوز ۱۱ و فعال کردن Secure Boot و TMP را یاد گرفتیم. با فعال سازی هر دوی این عملکردها، مشکل و ارور عدم نصب ویندوز ۱۱ برطرف می شود و تنها اروری که ممکن است دریافت کنید مربوط به ارور GBT است و رفع آن بسیار آسان خواهد بود. امیدواریم از این مقاله ویژه نهایت استفاده را برده باشید.