مشکلات روماتیسمی

همه پیر می شوند و به محض این که این اتفاق می افتد مشکلات زیادی در بدن ایجاد می شود. کهولت سن اغلب با مشکلات مفصلی مانند روماتیسم و ​​سایر اشکال بیماری فوق الذکر همراه است که مدام نه تنها افراد مسن را گرفتار می کند، بلکه حتی افراد عادی که سرنوشتی ناگوار دارند نیز از مشکلات روماتیسمی رنج می برند.

انواع مختلفی از بیماری های روماتیسمی وجود دارد اما همیشه یک چیز مشترک در اکثر آنها وجود دارد و آن مشکل مفاصل و غضروف است. شایع ترین بیماری در اینجا آرتروز است که به آن ساییدگی مفاصل نیز گفته می شود و این زمانی اتفاق می افتد که فرد در مفاصل خود نیز احساس درد کند. باید درک کرد که این وضعیت شبیه پیری یا تخریب ساده غضروفی است که باید از مفاصل محافظت کند. اما از آنجایی که دیگر هیچ حفاظتی وجود ندارد، مفصل مانند یک ماشین بدون لاستیک تحت تأثیر قرار می گیرد، بنابراین درد شدیدی احساس می شود. تشخیص یا حتی تجزیه و تحلیل این مشکل آسان است زیرا انجام کارهایی مانند برس زدن موهای یک فرد یا گرفتن چیزهایی مانند کیف پول یا شانه سخت است. لباس پوشیدن هم سخت می شود و بدن مثل لباس کهنه می شود و با همه چیز مشکل دارد. مفاصل به وضوح دردناک هستند و همچنین تورم در مفاصل وجود دارد. ماهیچه ها نیز تحت تأثیر این بیماری قرار می گیرند که آنها را نیز دردناک می کند.

این مشکل از آرتریت روماتوئید دور نیست، زیرا مشکل در مفصل نیز هست، اما قضیه کمی متفاوت است. در این بیماری آنتاگونیست سیستم ایمنی فرد حمله کننده به خود و قربانیان مفاصل هستند. همچنین آسیب مفاصل در این بیماری دور از دسترس نیست. درد مفاصل، خستگی و حتی تب را می توان در نتیجه این بیماری مشاهده کرد و بنابراین مصرف داروها با تشخیص زودهنگام علائم مهم است.

لوپوس نیز بخشی از خانواده روماتیسم است که به این معنی است که مشکل هنوز در مفاصل است و تفاوت ممکن است فقط در علائمی باشد که درمان آنها دشوار است. آنچه در این بیماری مهم است این است که قربانیان در معرض نور خورشید قرار نگیرند و این بدان معناست که او باید همیشه مانند یک خون آشام یا حداقل یک چتر با او زندگی کند. همچنین مشکل بزرگ ریزش مو و مشکل کلیه که بخشی از این بیماری است وجود دارد. تغییر رنگ انگشتان نیز برای این مشکل سلامتی طبیعی است.

مشکلات دیگری مانند سندرم شوگرن و اسپوندیلیت آنکیلوزان نیز بخشی از خانواده بیماری های روماتیسمی هستند که شامل مفاصل نیز می شود. شناخت علائم همه این علائم دشوار نیست زیرا تقریباً یکسان هستند. آنچه در این فرآیند بسیار حائز اهمیت است یافتن راه حلی برای مشکل مذکور است و این امر با ورزش منظم و کاهش استرس چه در مطب و چه در منزل قابل انجام است. رژیم غذایی خدا همچنین می تواند به کاهش وضعیت برای کسانی که قبلاً قربانی بیماری شده اند کمک کند. تشخیص زودهنگام نیز کمک خواهد کرد، اما باز هم، در همه این موارد، هیچ چیز بهتر از پیشگیری نیست.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر