مستند «ماهرابانو» پخش/به میزبانی مهربانو ژاپن – شما آنلاین هستید


مستند
مستند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شبکه تهران، فیلم مستند «مهربانو» همزمان با چهلمین روز از درگذشت خانم یامامورا، مادر پدر و مادر، پنجشنبه ساعت ۲۴:۰۰ از شبکه پنج سیما پخش می شود. شهید بابایی این مستند روایتی از زندگی خانوادگی و فعالیت های اجتماعی گسترده مادر این شهید است. راوی این مستند خانم آتسوکو هوشینو است […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شبکه تهران، فیلم مستند «مهربانو» همزمان با چهلمین روز از درگذشت خانم یامامورا، مادر پدر و مادر، پنجشنبه ساعت ۲۴:۰۰ از شبکه پنج سیما پخش می شود. شهید بابایی
این مستند روایتی از زندگی خانوادگی و فعالیت های اجتماعی گسترده مادر این شهید است. راوی این مستند خانم آتسوکو هوشینو بانوی ژاپنی و از دوستان خانم یامامورا است که ۱۷ سال پیش به اسلام گروید و زندگی جدیدی را در ایران آغاز کرد.
کونیکو یامامورا در یک خانواده بودایی در ژاپن به دنیا آمد و در سن ۲۰ سالگی با یک جوان مسلمان و ایرانی آشنا شد و تحت تأثیر اخلاق اسلامی این جوان مسلمان، اسلام را پذیرفت و با الهام از کتب مقدس. قرآن، نام «صبا» را برای خود برگزید. یامامورا پس از ازدواج به ایران مهاجرت کرد و صاحب سه فرزند شد که آخرین آنها محمد بابایی در ۳۱ فروردین ۶۲ بر اثر اصابت ترکش سربازان عراقی به فک خود به شهادت رسید.
کونیکو یامامورا پس از مهاجرت به ایران به عنوان مترجم ژاپنی مشغول به کار شد و در ترجمه کتاب های فارسی به ژاپنی و ترجمه کارتون های ژاپنی به فارسی با سد و سیما همکاری داشت. او همچنین یکی از فعالان موزه صلح تهران است و چندین سال به عنوان مادر موزه صلح فعالیت کرد.
این مستند پنجشنبه ۳۰ مرداد ساعت ۲۴ پخش می شود و روز بعد شنبه ۳۱ مرداد ساعت ۲۱ بازپخش می شود.