مسابقه ۹۰ شطرنج باز ناشنوایان در انتخابی تیم ملی – شما آنلاین


مجتبی دانشفر در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: مسابقات انتخابی تیم ملی شطرنج ناشنوایان با حضور ۹۰ ورزشکار زن و مرد از ۱۳ استان کشور در فدراسیون شطرنج در حال برگزاری است. دوباره وصل شد.

وی گفت: این مسابقات در ۴ روز و در ۷ مرحله برگزار می شود که در پایان نفرات برتر به تیم ملی دعوت می شوند. از آنجایی که تاکنون شطرنج بازان ناشنوا به مسابقات برون مرزی اعزام نشده اند، پس از تشکیل تیم های ملی و تقویت ورزشکاران، سعی می کنیم شرایط را برای حضور آنها در مسابقات برون مرزی فراهم کنیم و کم کم جایگاه شطرنج بازان ناشنوا به همین شکل است. افراد سالم در آسیا و جهان. ارسال شده

رئیس انجمن شطرنج ناشنوایان در پاسخ به این سوال که برای تقویت تیم شطرنج ناشنوایان چه برنامه ای دارید؟ وی افزود: برای تقویت شطرنج بازان ناشنوا سعی می کنیم مربیان درجه یک را به خدمت بگیریم تا آنها را تحت آموزش های تخصصی و حرفه ای قرار دهیم و سپس با اعزام به مسابقات خارج از کشور و بررسی وضعیت آنها تیم خوبی را برای مسابقات بعدی به ویژه تشکیل دهیم. مسابقات المپیک.

وی افزود: از آنجایی که هنوز مربی و داور ناشنوای خاصی در این رشته نداریم، ابتدا باید از تجربیات مربیان و داوران فدراسیون شطرنج بهره مند شویم و به تدریج در جهت رسیدن به خودکفایی لازم در خصوص مربیان ناشنوا پیش برویم. و داوران

دانشفر در پایان گفت: پس از تشکیل تیم ملی تلاش می کنیم با جذب مربیان خوب و ارتقای تدریجی جایگاه شطرنج بازان ناشنوایان در عرصه های آسیایی و بین المللی به صورت تخصصی هر چه سریعتر برنامه اجرایی خود را در منطقه اجرا کنیم. ورزش. .

انتهای پیام