مروری بر خطاهای کودکانه کادر فنی کشتی آزاد نوجوانان در بیشکک – شما آنلاین


به گزارش ایسنا، کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد جوانان در رقابت های قهرمانی آسیا مرتکب اشتباه مهلکی شده بود تا دو آزادکار ایرانی پس از ماه ها تمرین و اشتیاق برای حضور در این رقابت ها، به راحتی از جدول مسابقات حذف شوند. . .

بر اساس برنامه ریزی انجام شده قرار بود در اولین روز از مسابقات کشتی آزاد قهرمانی نوجوانان آسیا، کشتی گیران اوزان ۶۵، ۷۱ و ۸۰ کیلوگرم پس از پایان مراسم وزن کشی به روی تشک بروند که اشتباه عجیب کادر فنی تیم ملی منجر به این شد. محمدمهدی مامیوند در ۶۵ و رضا سلیمانیان در وزن ۸۰ کیلوگرم به دلیل نرسیدن به وزن باید از جدول مسابقات حذف شوند!

اما پیگیری های خبرنگار ایسنا نشان داد که کادر فنی تیم کشتی آزاد جوانان کشور به سرپرستی مجید ترکان که از قهرمانان بزرگ کشتی ایران و جهان است، برنامه مسابقات کشتی آزاد را شبیه کشتی دانستند. و برای آن روز برنامه ریزی شده است. ابتدا باید مسابقات ۷ وزن برگزار می شد که کادر فنی با تصور اینکه مامیوند و سلیمانیان در روز دوم به مصاف هم می روند، هیچ برنامه ای برای رسیدن این دو کشتی گیر به وزن نداشتند و ۷ کشتی گیر دیگر به اشتباه در روز اول به مصاف هم رفتند. روز. !

این اشتباه زمانی رخ داد که اتحادیه جهانی کشتی چند ماه قبل از شروع هر رویدادی در سراسر جهان، برنامه مسابقات را در سایت خود منتشر کرد تا همه بتوانند برای نحوه برگزاری مسابقات و زمان برگزاری مسابقات در اوزان مختلف برنامه ریزی کنند.

در مقابل روابط بین‌الملل فدراسیون کشتی طبق معمول این برنامه مسابقات را در اختیار کادر فنی تیم ملی قرار می‌دهد تا کادر فنی تیم ملی را برای برنامه‌ریزی کنترل وزن و سایر امور مربوط به کشتی بفرستد، اما این موضوع مورد توجه مربیان تیم ملی و سایر کادر فنی نیز قرار دارد. . قرار داده نشده است.

البته این تمام ماجرا نیست چرا که اتحادیه جهانی کشتی روز قبل از شروع هر مسابقه با حضور نمایندگان کادر فنی تیم در محل برگزاری جلسه فنی برگزار کرد و این بار با وجود اینکه فنی تیم ملی کارکنان در جلسه حضور داشتند. نحوه برگزاری مسابقات در اوزان مختلف در کنار موارد دیگری از جمله قوانین جدید تشریح شده است اما این بار نیز موضوع مورد بی توجهی کادر فنی تیم ملی قرار گرفته است!

با توجه به اینکه دو کشتی گیر جوان ایرانی در ابتدای راه قهرمانی و پس از ماه ها جدایی از خانواده برای حضور در اردوهای تیم ملی، کادر فنی به اشتباه فرصت حضور در این مسابقات و همچنین تاثیر این اتفاق را بر تیم از دست داد. ایران در آسیا باید منتظر ماند و دید فدراسیون کشتی چه تصمیمی در این مورد خواهد گرفت؟

شنیده ها حاکی از آن است که مسئولان فدراسیون کشتی منتظر بازگشت کادر فنی تیم ملی به سرپرستی مجید ترکان هستند تا دلایل این اشتباه بزرگ را بشنوند و سپس تصمیم بگیرند.

پیام به پایان رسید