مراقبت و پیشگیری از تب کریمه کنگو


مراقبت و پیشگیری از تب کریمه کنگو

توسط آیدیلادها مراقبت و پیشگیری از تب کریمه کنگو ضروری است

همه ساله با ورود آیدیلادها عده ای قربانیان را در خانه ذبح می کنند که به دلیل شیوع بیماری تب کریمه کنگو و امکان انتقال از حیوان به انسان، امری بسیار خطرناک است.

این بیماری تب حاد و خونریزی دهنده ای است که از طریق نیش کک یا تماس با خون یا ترشحات یا لاشه حیوانات و انسان های آلوده منتقل می شود.

باید توجه داشته باشیم که مصرف جگر خام یا گوشت نیم پز نیز باعث ابتلای افراد به این بیماری می شود. بیماری در حیوانات علائم خاصی ندارد و ظاهر حیوان مشخص نیست.

همه ساله با شروع فصل تابستان و افزایش پرورش کک و عید هری رایا آیدیلادها و همچنین بازگشت جماعت بیت الحرام و دیگر مراسم مذهبی که در آینده بسیار زیاد است. به جای یک مورد معمولی کشتار حیوانات، می خواهم از دوستانم بپرسم. برای مراقبت از سلامت خود و اطرافیان و پیشگیری از تب دنگی کریمه کنگو، نکات بهداشتی را رعایت کنید.

این بیماری در انسان با علائم سردرد، تب، گلودرد، درد مفاصل و عضلانی، بیماری قلبی، اسهال، استفراغ، قرمزی چشم، خونریزی از تمام قسمت های بدن به ویژه خونریزی زیر جلدی ظاهر می شود و یک تا سه روز رخ می دهد. بعد از آلوده شدن یا پنج تا شش روز پس از تماس با حیوان آلوده ایجاد می شود. پس از چند روز بیماری وارد مرحله خونریزی می شود. خونریزی یک خطر بزرگ برای بیماران است و موارد منجر به مرگ بیشتر در نتیجه خونریزی بیش از حد رخ می دهد. مرگ و میر ناشی از این بیماری زیاد است.

باید روش های پیشگیری در زمینه این بیماری را به خاطر بسپاریم:

۱. دام را از مراکز عرضه معتبری که تحت نظارت دامپزشکی هستند خریداری کنید.
۲. هنگام ذبح حیوانات از دستکش، چکمه و سایر وسایل حفاظتی استفاده کنید.
۳. گوشت تازه را به مدت ۲۴ ساعت در یخچال (نه فریزر) بگذارید و سپس استفاده کنید.
۴. از خوردن جگر خام خودداری کنید.
۵. هنگام برش گوشت حتما از دستکش استفاده کنید.
۶. در صورت مشاهده علائم بیماری سریعا به نزدیکترین مرکز بهداشتی درمانی مراجعه نمایید.
۷. در صورت مراجعه اولیه به مرکز بهداشت و درمان با توجه به اینکه از داروهای ضد ویروسی برای درمان بیماری استفاده می شود، این امر در درمان تاثیر مثبت دارد و از مرگ افراد جلوگیری می کند.

با توجه به روند افزایشی مبتلایان به کووید-۱۹ در کشور و رنگ قرمز و نارنجی در برخی مناطق، برای جلوگیری از هفتمین پیک کووید-۱۹ باید موارد زیر را رعایت کنیم.

۱. در اجتماعات و بازدیدهای تعطیلات پیش رو، ماسک بزنید و نکات بهداشتی را رعایت کنید.

۲. افرادی که هنوز واکسینه نشده اند و در اولویت واکسیناسیون هستند باید در اسرع وقت واکسینه شوند.

۳. افراد بالای ۱۸ سال که ۶ ماه از آخرین واکسیناسیون آنها می گذرد برای دریافت دوز هشدار به مراکز بهداشتی درمانی مراجعه کنند.

۴. افراد ۱۲ تا ۱۸ ساله که بیماری زمینه ای یا نقص سیستم ایمنی دارند باید دوز سوم واکسن را تزریق کنند.

مرض پا و دهان