رژیم لاغری سریع

مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی اردبیل امسال تکمیل می‌شود


مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل، از احداث و تکمیل مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی اردبیل با اعتباری در حدود ۵۰۰ میلیارد ریال در نیمه اول سال جاری خبر داد.

صنعتی

محمد اهلی، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل، ۲۴ اردیبهشت‌ماه، در جریان بازدید از تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی اردبیل، ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: یکی از معضلات زیست محیطی شهرک صنعتی اردبیل، تکمیل ظرفیت فاز اول تصفیه خانه فاضلاب این شهرک صنعتی بود که برای حل این مشکل، اجرای مدول دوم آن در سال ۱۳۹۹ آغاز شد.

وی، با بیان اینکه این پروژه یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین پروژه‌هایی است که در شرکت شهرک‌های صنعتی اجرا می‌شود خاطرنشان کرد: برای اجرای این پروژه اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال هزینه شده که در حال حاضر، اجرای ابنیه آن به طور کامل به پایان رسیده و نصب تجهیزات الکترو مکانیکال آن با پیشرفت بالای ۸۰ درصدی در حال اجرا است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل ادامه داد: برای اجرای این پروژه از تمامی ظرفیت‌ها و اعتبارات داخلی، استانی و ملی استفاده شده که تخصیص این اعتبارات با همت و مساعدت استاندار اردبیل و نمایندگان مجلس شورای اسلامی محقق شده است.

اهلی، ظرفیت حال حاضر مدول اول تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی اردبیل را ۲۵۰۰ مترمکعب در روز برشمرد و افزود: با بهره‌برداری از مدول دوم، ظرفیت پالایش پساب خروجی واحدهای تولیدی به دو برابر کنونی افزایش یافته و به ۵۰۰۰ مترمکعب در روز خواهد رسید.

وی افزود: احداث تصفیه‌خانه در شهرک‌های صنعتی از جمله برنامه‌های این شرکت برای کاهش معضلات زیست محیطی واحدهای تولیدی بوده که البته احداث این تصفیه‌خانه‌ها منوط به داشتن ظرفیت کافی و انجام مطالعات فنی است.