محور گرمی به پارس آباد تا پایان هفته زیر بار ترافیک می رود


مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل از تکمیل محور گرمی به پارس آباد تا پایان هفته و بهره برداری از ۵۰ کیلومتر بزرگراه در اردبیل تا پایان سال ۱۴۰۱ خبر داد.

محبوب حیدری: محور گرمی به پارس آباد تا پایان هفته زیر بار ترافیک می رود


محبوب حیدری از بهره برداری نهایی از ۵۰ کیلومتر بزرگراه در استان اردبیل خبر داد و گفت: این ۵۰ کیلومتر آماده است و شهروندان اکنون از آن استفاده می کنند.

وی با بیان اینکه مقرر شده با حضور وزیر راه و شهرسازی و معاون اول رئیس جمهور این بزرگراه ‌ها به بهره برداری برسد، عنوان کرد: تا پایان این هفته زمان برنامه افتتاح از پروژه مذکور اعلام خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل خاطرنشان کرد: حدود ۱۳ کیلومتر از این بزرگراه ها پیش از نوروز ۱۴۰۱ از جمله محور رضی به گرمی را بازگشایی کردیم،‌ محور اردبیل به مشگین شهر و اردبیل به سرچم نیز اواخر فروردین زیر ترافیک رفت.

حیدری با اشاره به روند پروژه ورودی گرمی تا پارس آباد گفت: این محور آماده است اما دارای نواقصاتی بود که در حال رفع و اصلاح هستیم و احتمال می دهیم تا پایان هفته تکمیل شود و زیر ترافیک برود.

وی ارزش تقریبی ۵۰ کیلومتر بزرگراه آماده بهره برداری را بیش از ۷۵۰ میلیارد تومان خواند و اظهار کرد: قریب به ۳۰۰ کیلومتر بزرگراه دیگر نیز در دست احداث است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل از آغاز احداث چند محور جدید در استان خبر داد و گفت: محور مشگین شهر به اهر و محور گرمی به سمت اردبیل دو محوری هستند که شروع خواهیم کرد.

حیدری افزود: پروژه اردبیل به آستارا تونل حیران و راه های طرفین آن، محور اردبیل به سرچم،‌ محور کلور- درام،‌ محور گردنه صائین، محور سه راهی صحرا به سمت بیله سوار و محور پارس آباد به مشگین شهر از جمله پروژه هایی هستند که به عنوان توسعه باند دوم بزرگراه در دست اقدام داریم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل تاکید کرد: براساس برنامه ریزی صورت گرفته ۵۰ کیلومتر را تا پایان فروردین سال جاری به بهره برداری رساندیم و به مسئولان نیز قول دادیم ۵۰ کیلومتر دیگر از این بزرگراه ها تا پایان امسال به بهره برداری برسد و زیر ترافیک برود،‌ برای دیگر محورها نیز با توجه به اعتبارات برای سال های آینده برنامه ‌ریزی می کنیم.


جاده بزرگراه