متقاضیان جنبش مسکن را نمی توان بدون دلیل حذف کرد – شما آنلاین هستید


به گزارش ایسنا، در صورتی که متقاضیان نهضت ملی مسکن پس از سه پیامک ودیعه را واریز نکنند، افرادی از لیست رزرو جایگزین خواهند شد. این مطلب سه روز پیش توسط علیرضا جعفری – مدیر عامل شرکت توسعه بندربارو نوشته شده است. به ایسنا اعلام کرد. وی در عین حال اخیرا گفته است که نمی توان بدون دلیل متقاضیان را حذف کرد.

علیرضا جعفری در جلسه ستاد نهضت ملی مسکن که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، با تاکید بر اینکه حذف متقاضیان طرح نهضت ملی بدون دلیل منطقی در هیچ واحد فرعی پذیرفته نمی شود، گفت: اگر این اتفاق بیفتد و خلاف آن ثابت شود. در هر شرکتی قطعا کارگزاران مرتبط مدیریت خواهند شد.

جعفری با اشاره به بسته سرمایه گذاری ۵۰ هزار میلیارد تومانی برای پروژه های مشارکتی در شهرهای جدید، گفت: همه شرکت ها موظفند این حوزه را با قوت دنبال کنند و به شهر خود ارزش افزوده دهند.

عمران یدادی حدید مدیرعامل نیز بر اهمیت بهره وری در شهر جدید تاکید کرد و اظهار داشت: بر این اساس تمامی شهرستان ها باید اراضی قابلیت شهرک سازی را شناسایی و با انتخاب مشاوران و اخذ موافقت شورای برنامه ریزی منطقه این موضوع را در دستور کار قرار دهند.

بر اساس اعلام شرکت عمران شهر جدید، علیرضا جعفری در این خصوص افزود: شهرستان باید برای جذب سرمایه گذاران جذابیت ایجاد کند و با تجهیز بانک اطلاعات این حوزه، از پتانسیل سرمایه گذاران داوطلب استفاده کند. باید تا پایان تابستان سال جاری با تهیه بسته سرمایه گذاری بتوانیم عقب ماندگی های گذشته را جبران کنیم و در این مرحله تا حد قابل قبولی پیش برویم.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود بر اهمیت مدیریت پاکسازی در شهرهای جدید تاکید کرد و افزود: از مهمترین اقدامات در پیشبرد طرح نهضت ملی مسکن می توان به غربالگری متقاضیان، تعیین پروژه و زمین، انتخاب پیمانکار و آغاز عملیات اجرایی اشاره کرد. باید در تمامی شهرستان ها انجام شود طبق برنامه زمان بندی شده ادامه یافته و در دستور کار قرار خواهد گرفت.

بنابراین گزارش، از ۴ میلیون واحد نهضت ملی مسکن، ۷۰۰ هزار واحد با مسئولیت شرکت عمران شهرهای جدید ساخته می شود که ۱۰۰ هزار واحد آن در حال اجراست و مدیرعامل شهرهای جدید قول داده است. که این تعداد در اوایل مرداد به ۲۰۰ هزار دستگاه خواهد رسید. در مجموع حدود ۵.۴ میلیون نفر در نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۳.۶ میلیون مورد تایید قرار گرفته است. ثبت نام پایه هفتم از ۲۴ تیرماه ۱۴۰۱ در ۱۷ استان و ۱۶۳ شهر آغاز شده است و ثبت نام در سامانه طرح جامع حمایت از مسکن به نشانی saman.mrud.ir انجام می شود. طبق آخرین برآوردها قیمت هر متر مربع واحد نهضت ملی مسکن ۴ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان و مدت زمان ساخت پروژه ۱۸ تا ۲۴ ماه است.

انتهای پیام