متان آب و هوای سالم را از بین می برد – شما آنلاین هستید


متان آب و هوای سالم را از بین می برد
متان آب و هوای سالم را از بین می برد

سالانه حدود ۵۷۰ میلیون تن گازهای گلخانه‌ای از فعالیت‌های صنعتی و طبیعی خارج می‌شود، غلظت متان در جو با سرعت بی‌سابقه‌ای در حال افزایش است. در آمریکا، صنعت نفت و گاز تا حد زیادی مقصر است. اما در بسیاری از کشورهای جهان منبع اصلی دیگری وجود دارد که زباله است […]

سالانه حدود ۵۷۰ میلیون تن گازهای گلخانه‌ای از فعالیت‌های صنعتی و طبیعی خارج می‌شود، غلظت متان در جو با سرعت بی‌سابقه‌ای در حال افزایش است. در آمریکا، صنعت نفت و گاز تا حد زیادی مقصر است.
با این حال، منبع اصلی دیگری در بسیاری از کشورهای جهان وجود دارد که زباله است. پس از اینکه داده‌های حسگر ماهواره‌ای سطوح بالای متان را در شهرهای هند، پاکستان و آرژانتین نشان داد، تیمی از دانشمندان به‌دقت جستجو کردند تا منبع انتشار گازهای گلخانه‌ای را پیدا کنند. تعیین کنید
مطالعه ای توسط آرژانتین، هند و پاکستان که چهارشنبه در مجله Science Advances منتشر شد، نشان داد که تصاویر ماهواره ای با وضوح بالا گرفته شده در سال ۲۰۲۰ که متان را از محل های دفن زباله در پایتخت آرژانتین، بوینس آیرس، شهر دهلی نو و هند نشان می دهد، منتشر شده است.
بمبئی و لاهور، دومین شهر بزرگ پاکستان بر اساس این مطالعه، محل های دفن زباله در بمبئی حدود ۹.۸ تن متان در ساعت یا ۸۵۰۰۰ تن در سال تولید می کنند.
یکی از نویسندگان این مطالعه، Jovans Massacres، دانشمند محیط زیست در موسسه تحقیقات فضایی هلند، گفت: این مشاهدات می تواند به ما بگوید که در کجا مقادیر زیادی متان منتشر می شود و در کجا می توان اقداماتی برای کاهش آنها انجام داد. این اقدامات شامل کمپوست کردن مواد غذایی – پوسیدگی و تجزیه – یا جذب متان برای استفاده در تولید بیوگاز است.
بانک جهانی می گوید که انتظار می رود زباله های دفن زباله که مسئول حدود ۱۱ درصد از انتشار متان در سراسر جهان است، با افزایش جمعیت زمین تا سال ۲۰۵۰ نزدیک به ۷۰ درصد افزایش یابد.
ماسکرز گفت از آنجایی که متان ۸۰ برابر قوی تر از دی اکسید کربن است، کاهش انتشار متان در حال حاضر می تواند تأثیر سریعی بر تغییرات آب و هوایی داشته باشد.

منبع: پایگاه خبری فلسطین