قرارداد بوئینگ با رژیم صهیونیستی برای تامین ۴ هواپیمای سوخت رسان – شما آنلاین هستید


قرارداد بوئینگ با رژیم صهیونیستی برای تامین 4 فروند هواپیمای سوخت رسان
قرارداد بوئینگ با رژیم صهیونیستی برای تامین 4 فروند هواپیمای سوخت رسان

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری دیفنس، بر اساس این قرارداد تا پایان سال ۲۰۲۶ چهار فروند هواپیمای سوخت‌رسان بوئینگ KC-46C به اسرائیل تحویل داده می‌شود که این خبر در حالی پخش شد که جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا با اسرائیلی‌ها به مدت ۴۵ دقیقه تماس تلفنی داشت. نخست وزیر یایر لاپید […]

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری دیفنس، بر اساس این قرارداد، چهار فروند هواپیمای سوخت رسان بوئینگ KC-46C تا پایان سال ۲۰۲۶ به اسرائیل تحویل داده می شود.
این خبر در حالی منتشر شد که رئیس جمهور جو بایدن با یایر لاپید، نخست وزیر رژیم صهیونیستی به مدت ۴۵ دقیقه تماس تلفنی داشت که طی آن دو طرف درباره چالش های امنیتی جهانی و منطقه ای گفتگو کردند.
فروش بالقوه ۸ فروند KC-46 به اسرائیل به قیمت حدود ۲.۴ میلیارد دلار توسط وزارت امور خارجه ایالات متحده در مارس ۲۰۲۰ تایید شد زیرا اسرائیل به دنبال جایگزینی هواپیماهای سوخت رسان قدیمی خود است. اما وقوع یک سری تاخیرها از جمله تاخیرهای ناشی از بی ثباتی در دولت اسرائیل باعث تعلیق این توافق شد.
رئیس بوئینگ همچنین گفت: این توافق باعث تقویت بیشتر اتحاد اسرائیل و آمریکا و ادامه همکاری دیرینه نیروی هوایی اسرائیل و بوئینگ خواهد شد.
بر اساس این قرارداد، بوئینگ همچنین خدمات پشتیبانی، نگهداری، قطعات یدکی و لجستیکی را به اسرائیل ارائه خواهد کرد.
انتهای پیام