فوم پلاستیکی که در ۱۶ هفته تجزیه می شود! – شما آنلاین هستید


فوم پلاستیکی که در 16 هفته تجزیه می شود!
فوم پلاستیکی که در 16 هفته تجزیه می شود!

امروزه آلودگی پلاستیک در همه جا وجود دارد، میلیاردها تن پلاستیک در محل های دفن زباله انباشته شده یا در دریا شناور می شوند و به تدریج به قطعات کوچکتر و کوچکتر تقسیم می شوند، اما هرگز ناپدید نمی شوند. انباشته شدن پلاستیک یکی از جدی ترین مشکلات زیست محیطی عصر ماست و تا زمانی که استفاده از پلاستیک تغییر نکند […]

امروزه آلودگی پلاستیک در همه جا وجود دارد، میلیاردها تن پلاستیک در محل های دفن زباله انباشته شده یا در دریا شناور می شوند و به تدریج به قطعات کوچکتر و کوچکتر تقسیم می شوند، اما هرگز ناپدید نمی شوند. انباشت پلاستیک یکی از جدی ترین مشکلات زیست محیطی زمان ما است و تا زمانی که روش استفاده از پلاستیک را تغییر ندهیم یا مواد زیست تخریب پذیر جدیدی تولید نکنیم، از بین نخواهد رفت.
دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگو، برای حل مشکل پلاستیک کار کرده اند و فوم “پلی اورتان” ساخته شده از جلبک ها و سایر منابع بیولوژیکی و به دلیل اینکه از مواد طبیعی توسط تجزیه کننده های طبیعی (باکتری ها و قارچ ها) ساخته شده است، ساخته اند. ) در محیط، می تواند تخریب شود. کارشناسان از این فوم در ساخت کفش استفاده کرده و تجزیه آن را در محیط های خشکی و دریایی آزمایش کرده اند.
در نتیجه این آزمایش، فوم پلی اورتان پس از کاشت در زمین تنها در عرض ۱۶ هفته شروع به تخریب کرد. در آزمایش دیگری، محققان فرآیند تجزیه نمونه‌های فوم و کفش‌های فوم آن‌ها را در اعماق دریا بررسی کردند و تغییرات فیزیکی و شیمیایی آن‌ها را با استفاده از فروسرخ زیر نظر گرفتند. این آزمایش نشان داد که مواد پلی یورتان توسط مجموعه ای از موجودات دریایی احاطه شده و در عرض چهار هفته روند نابودی آنها توسط این ناوشکن ها آغاز شد.
تجزیه کننده ها عمدتاً باکتری ها و قارچ ها هستند که مواد را به مونومرهای اساسی خود (بلوک های سازنده شیمیایی) تجزیه می کنند و سپس از آنها به عنوان منبع مواد مغذی استفاده می کنند. هنگامی که محققان میکروارگانیسم هایی را شناسایی کردند که می توانند از نمونه های پلی یورتان استفاده کنند، دریافتند که آنها گونه هایی هستند که معمولا در سراسر محیط طبیعی دریایی یافت می شوند.
تیم تحقیقاتی اعلام کرد که دفع نادرست پلاستیک در اقیانوس منجر به تولید میکروپلاستیک می شود و به یک مشکل بزرگ زیست محیطی تبدیل شده است. ما نشان داده‌ایم که ساختن محصولات پلاستیکی با کارایی بالا که در اقیانوس نیز تخریب می‌شوند، غیرممکن است. پلاستیک در وهله اول نباید وارد اقیانوس شود، اما اگر وارد اقیانوس شود، تبدیل به غذای میکروارگانیسم ها می شود، نه زباله های پلاستیکی و میکروپلاستیک هایی که به آبزیان آسیب می زند.
زمین می نویسد، تجزیه این حباب ها در دریا در حالی است که پلاستیک تولید شده در گذشته به هیچ وجه در دریا تجزیه نمی شود. در سال ۲۰۱۰، محققان تخمین زدند که سالانه ۸ میلیارد کیلوگرم پلاستیک وارد اقیانوس ها می شود و این رقم تا سال ۲۰۲۵ به طور چشمگیری افزایش خواهد یافت. پلاستیک پس از ورود به اقیانوس، اکوسیستم های دریایی را مختل می کند. حلقه های زباله لکه زباله بزرگ اقیانوس آرام را تشکیل می دهند که مساحتی بیش از ۱.۶ میلیون کیلومتر مربع را پوشش می دهد.