فواد حسین: یمن یکی از مشغله های سیاسی عراق است – شما آنلاین


به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی عراق “وآ”، وزارت امور خارجه عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد که فواد حسین وزیر امور خارجه این کشور خارج از حضور در اتحادیه عرب است. وزرا دیدار با احمد عوض بن مبارک وزیر امور خارجه الجزایر. دولت یمن که استعفا داد سفر کرد. در این بیانیه نیز آمده است: ما […]

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی عراق “وآ”، وزارت امور خارجه عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد که فواد حسین وزیر امور خارجه این کشور خارج از حضور در اتحادیه عرب است. وزرا دیدار با احمد عوض بن مبارک وزیر امور خارجه الجزایر. دولت یمن که استعفا داد سفر کرد.
در این بیانیه همچنین آمده است: ما پیگیر اتفاقات یمن هستیم و نگران تحولات آن هستیم. یکی از دغدغه های سیاسی عراق توجه به موضوع یمن است و با توجه به موقعیت ژئوپلیتیکی عراق، آماده هرگونه کمکی برای پایان دادن به جنگ یمن هستیم.
در این بیانیه آمده است: موضع عراق بر سر میز مذاکره همه طرف ها است. وضعیت یمن بر وضعیت امنیتی منطقه تأثیر گذاشته است و باید برای توسعه امنیت و ایجاد ثبات گام های جدی برداشته شود.
بر این اساس، احمد عوض بن مبارک در این دیدار بر لزوم عدم مداخله در امور داخلی یمن تاکید کرد، زیرا به گفته وی این امر باعث بدتر شدن اوضاع و تشدید روند تروریسم می شود.
وی در نهایت مدعی شد رویکرد دولت یمن که استعفا داد دستیابی به توافق صلح و پایان دادن به درگیری است.
یمن در هفت سال گذشته صحنه جنایات عربستان سعودی و متحدانش بوده است. از سال ۲۰۱۵، عربستان سعودی به بهانه بازگرداندن قدرت به عبد ربه منصور هادی، رئیس دولت یمن که استعفا داد و در تبعید بود، وارد مداخله نظامی در این کشور شد.
انتهای پیام