فندق؛ بهشت منطقه دیشهر اردبیل


فندالو در ۳۰ کیلومتری شهر اردبیل و ۱۰ کیلومتری جنوب شهر نمین، یکی از سرسبزترین و بی نظیرترین مناطق گردشگری قرار دارد.

فاندلو

به گزارش دیدشهر، از جنگل هایی که فرصت های مناسبی را برای گردشگری در استان فراهم می کند، می توان به بزرگ ترین جنگل استان فندقلو اشاره کرد که مملو از درختان فندق است و به همین دلیل نام فندقلو بر آن نهاده شده است.

حداقل ارتفاع منطقه فندالو از سطح دریا ۱۵۰۰ متر و حداکثر ۱۸۵۰ متر از شمال به جاده قدیم اردبیل – آستارا و آبادی آرپاتپه خانقاه علیا و سفلی از جنوب به کوه معروف خان بلاغی و نیارق می رسد. آبادی و از غرب به ننه کاران، مهدی پستی، آبی بیگلو، کریم کندی، دگرمندرق و از شرق به حیران محدود می شود.

راه های مختلفی برای رسیدن به این جنگل وجود دارد اما راه اصلی که آن هم آسفالته است، سه راهی اردبیل به آستارا در نزدیکی شهر نمین است.

فاندلو

با توجه به جاذبه های منحصر به فرد جنگل ها، مراتع و گردنه زیبای حیران، توانایی بسیار ویژه ای برای رونق در صنعت اکوتوریسم دارد.

در جنگل استخر آبگرمی به نام مشه سویی وجود دارد که آب آن خواص درمانی دارد. همچنین پیست اسکی روی چمن که برای برپایی کمپ تیم ملی اسکی روی چمن از آن استفاده می شود، یکی از قابلیت های این منطقه برای جذب گردشگر در تمام فصول سال است.

مارال فندگلو

به دلیل زیبایی، مناظر و جاذبه‌های طبیعی مانند گردنه حیران، چشمه‌های آب گرم، گیاهان نیلوفر آبی، گل‌های چالچراغ و … مورد بازدید بسیاری از علاقه‌مندان و گردشگران قرار می‌گیرد. علاوه بر این، میدان وسیع بابونه آن در فصل بهار بسیار معروف است و هر ساله در روزهای ۲۴ و ۲۵ ژوئن جشنواره گل بابونه در این منطقه برگزار می شود.

علاوه بر جاذبه های گردشگری، مکان هایی برای پذیرایی و اقامت گردشگران داخلی و خارجی ایجاد شده است که می توانند شب را در آن سپری کنند.

در این مورد بیشتر بدانید:

فندخلو با جاذبه های گردشگری و درمانی

دشت بابونه فندگلو

Fendglu; بهشت منطقه اردبیل

جنگل فندخلو وارث قلمرو باستانی اردبیل است